کد خبر: 1133357 A

جانشین فرمانده ناجا:

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس با مظلومان مهربان و با هنجارشکنان قاطع است، گفت: نیروی انتظامی یک مجموعه انقلابی، پاسدار خون شهدا، دستاوردهای انقلاب و حافظ آرامش و امنیت کشور است.

به گزارش ایلنا، سردار "قاسم رضایی" در حاشیه بازدید از دستاوردهای پلیس خوزستان، با اشاره به اینکه در آستانه هفته دفاع مقدس هستیم، اظهار داشت: اینجا خوزستان است معروف به کربلای ایران، اینجا خون‌های پاکی برای امنیت کشور، جامعه، استان و منطقه ریخته شده، اینجا ۸ سال زیر بمباران و هجمه‌های استکباری بوده و در آن سال‌ها مردم و رزمندگان درخشیدند و استقلال کشور راحفظ کردند و یک وجب از خاک میهن را از دست ندادند.

وی با بیان اینکه استان خوزستان معروف به استان لاله‌ها و شهر دزفول نیز معروف به شهر مقاومت است، عنوان داشت: استان خوزستان بیش از ۲۳ هزار شهید و شهرستان دزفول بیش از  ۲ هزار و ۳۰۰ شهید تقدیم انقلاب کردند، لذا مسئولیت ما را در قبال این مردم سنگین تر شده است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: نیروی انتظامی مجموعه ای قوی و مستحکم در استان خوزستان دارد و فرماندهان آن مقتدر و هدف گذار هستند.

جانشین فرمانده ناجا بیان داشت: امروز با مردم صحبت کردم که عموماً از اقدامات نیروی انتظامی تقدیر داشتند، ولی ناجا دنبال تقدیر و تشکر نیست بلکه به دنبال آرامش است هر فردی که بخواهد هنجارشکنی کند و امنیت جامعه را در هم شکند، خط قرمز پلیس است.

وی در ادامه به مشکلات استان خوزستان اشاره و خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی اهداف و برنامه‌ریزی هایی برای برطرف کردن مشکلات این استان در چارچوب ماموریت ها و وظایف محوله خود دارد.

 سردار رضایی با بیان اینکه نخستین مشکل استان خوزستان وجود سلاح‌های غیرمجاز است که موجب جرم‌های متعددی از جمله قتل‌، درگیری‌ها و سرقت‌های مسلحانه می‌شود، افزود: نیروی انتظامی درخصوص جمع آوری سلاح های غیرمجاز آمادگی دارد.

وی ادامه داد: رده‌های ذی‌ربط و مردم شریف استان خوزستان بدانند که نگهداری سلاح غیرمجاز به خودی خود جرم است و قانون آن را تعریف کرده کسی که سلاح غیرمجاز تهیه، حمل، نگهداری و یا استفاده کند مرتکب جرم شده است.

جانشین فرمانده ناجا در خصوص آنان که در مراسم عروسی برای شادی از سلاح استفاده می‌کنند، عنوان داشت: این فرهنگ و آداب نیست بلکه بدعت و جرم است و نیروی انتظامی مکلف به برخورد با آن است.

وی در ادامه از مردم خواست سلاح‌های غیرمجاز را به مراجع قانونی تحویل دهند و اگر از کسانی که سلاح غیر مجاز دارند مطلع هستند به مراکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند که این به نفع خانواده، جمعیت و همه می باشد.

سردار رضایی بیان داشت: دستگاه های ذی‌ربط اعم از وزارت اطلاعات، سپاه، ارتش و قضائی اطلاعات خود را کامل و به نیروی انتظامی تحویل دهند تا جلوی جرم و تکرار آن گرفته شود.

وی عنوان داشت: کسی که سلاح دارد وسوسه می‌شود و می بینیم که به رهگذر یا خودرویی که بار دارد و بعضی ها آنقدر جسارتشان بالا رفته که به همانند شهید "دالمن" که گشت جاده‌ای بوده تیراندازی و آن را به شهادت می رسانند، دست این قاتل در صحنه بایستی قطع شود و اکنون که دستگیر شده تسریع در صدور حکم قصاص در محل مورد انتظار جدی نیروی انتظامی، خانواده شهید و ملت شهید پرور است تا بازدارندگی ایجاد کند.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: یک نیروی میدانی شب برای ایجاد امنیت در حال گشت زنی شهید می‌شود، آن دستی که به سمت مامور پلیس تیراندازی کرده بایستی قطع شود و یا در محل قصاص شود ما خواسته بی جایی نداریم انتقاد داریم اطاله در اجرای حکم‌ باعث افزایش جرم می‌شود.

وی عنوان داشت: نیروی انتظامی امروز این اقتدار و توان را دارد با روحیه انقلابی در هر صحنه مثل عقاب ظاهر شود ولی بایستی بقیه دستگاه‌ها هم همسو بیایند ما از دستگاه قضائی در صدور احکام و هماهنگی ها تشکر می‌کنیم ولی اگر  تسریع در محاکمه و هزینه جرم متناسب با جرم باشد، بازدارنده خواهند بود.

سردار رضایی تاکید کرد: نیروی انتظامی خادم، تکیه‌گاه، ملجا و امین مردم است نیرویی که با مظلومان مهربان و با هنجارشکنان قاطع است نیروی انتظامی یک مجموعه انقلابی، پاسدار خون شهدا ودستاوردهای انقلاب و حافظ آرامش و امنیت کشور است.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه اقدامات نیروی انتظامی در استان قابل تقدیر است و دائماً فعال هستند، تصریح کرد: در قضیه اخیر تنش آبی، نیروی انتظامی در کنار مردم بود و شهدایی را در این عرصه تقدیم کرد و کسانی که می خواستند سوء استفاده کنند با اقتدار مقابل آن‌ها شبانه روز ایستاد و بحمدالله اکنون آرامش برقرار است.

سردار رضایی خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی همیشه در کنار مردم بوده و در کارها مقتدر عمل می‌کند و در مقابل هنجارشکنان خواهد ایستاد و به هیچ عنوان مماشات و محافظه کاری در خود نمی‌بیند.

انتهای پیام/
جانشین فرمانده ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر