کد خبر: 1130838 A

امیر حیدری:

فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم رونمایی از مجموعه خدمات پزشکی کامل، مجهز و سیار این نیرو گفت: نیروی زمینی ارتش در قالب طرح سپهبد های اخلاص از روز اول شیوع ویروس کرونا، به مقابله با ویروس کرونا پرداخت و امروز بخش اعظمی از سربازهای ما دوز های اول و دوم واکسن خود را دریافت کرده اند.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم رونمایی از مجموعه بیمارستانی کاملا سیار و مجهز این نیرو، گفت: تحرک در این نیرو در سطح بالایی قرار دارد، باید تمام اجزای نیروی زمینی ارتش در وضعیت متحرک هجومی کامل قرار گیرد، یکی از بخش های حیاتی نیروی زمینی ارتش که نیاز است از تحرک بالایی برخوردار باشد سامانه بهداشت و درمان این نیرو است .

وی با اشاره به سامانه بسیار گسترده و خدمات رسانی بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش، افزود: اداره بهداشت و درمان نزاجا از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا با دوازده هزار کادر درمان  و ۲۸ بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی، تمامی ظرفیت ها و توانمندی های پزشکی خود را در امر سلامت جامعه و مبارزه با ویروس منحوس کرونا پای کار آورده است .

فرمانده نیروی زمینی ارتش، رونمایی از تجهیزات سیار و پرتابل خدمات پزشکی را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: مجموعه بیمارستانی سیار که از بخش های آی سی یو، اتاق عمل، اورژانش و توسط تولیدکنندگان داخلی طرلحی و تولید شده است؛ امروز این مجموعه بهداشتی و درمانی سیار با تجهیزات کامل در اختیار بیمارستان ها در جهت خدمت به ملت بزرگ ایران اسلامی خواهد بود.

وی ادامه داد: امروز نیروی زمینی ارتش به توانمندی، فناوری و ظرفیت مهم طراحی و ساخت بیمارستان های سیار و مجرب دست یافته است و در حوزه ارائه خدمات پزشکی به مردم نیز گام های بلندی را برداشته است.

امیر سرتیپ حیدری موضوع واکسیناسیون عمومی را بسیار جدی خواند و گفت ؛ تعداد ۱۱۲ پست واکسیناسیون  در سراسر کشور توسط نیروی زمینی ارتش اداره می شود، البته ظرفیت بسیار عظیم پادگانها و کادر درمان نیز در نیروی زمینی ارتش وجود دارد که می تواند در تسریع واکسیناسیون عمومی موثر واقع شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش به واکسیناسیون عمومی ویژه سربازان مناطق مرزی اشاره و خاطر نشان کرد: نیروی زمینی ارتش در قالب طرح سپهبد های اخلاص از همان روز اول به مقابله با ویروس کرونا پرداخت، امروز بخش اعظمی از سربازهای ما که حافظ مرزهای جنوب، غرب، شرق و جنوب غرب کشور هستند دوز های اول و دوم واکسن خود را دریافت کرده اند؛ خانواده ها آرامش خاطر داشته باشند که پادگان ها امن ترین مکان در مقابل شیوع ویروس کرونا است

انتهای پیام/
امیر حیدری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر