کد خبر: 1128471 A

در افتتاحیه جشنواره ابن‌سینا مطرح شد؛

دبیر ششمین جشنواره بین المللی دانش‌آموزی ابن‌سینا از آشناسازی دانش‌آموزان با مفاهیم کارآفرینی، ارتقاء سواد اقتصادی و اقتصاد دانش بنیان در قالب این جشنواره خبر داد.

به گزارش ایلنا، مهدی رشیدی‌جهان، در افتتاحیه این جشنواره اظهار داشت: ششمین جشنواره دانش آموزی ابن‌سینا با محورهای سمینارهای علمی، دستاوردها، دست سازه‌ها، اختراعات، کسب و کار دانش آموزی، برنامه‌نویسی و ایده‌پردازی ویژه مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم از صبح امروز و به صورت رسمی آغاز بکار کرد.

وی افزود: جشنواره ملی دانش‌آموزی با هدف آشناسازی دانش آموزان با مفاهیم کارآفرینی دوران نوجوانی، ارتقاء سواد اقتصادی، آشنا ساختن آن‌ها با اقتصاد دانش بنیان در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی و همچنین شناسایی و پرورش استعدادهای نوجوانان در زمینه‌های مختلف به عنوان سرمایه‌ها و نیروهای بالقوه انقلابی برگزار می‌شود.

دبیر ششمین جشنواره بین المللی دانش آموزی ابن سینا ادامه داد: پس از برگزاری موفق و حضور ۵ هزار و ۲۰۰ دانش آموز از ۸۳۰ مدرسه از ۳۱ استان در دوره‌های گذشته، امسال و با توجه به شرایط همه‌گیری کرونا این دوره از جشنواره را با حضور گروه‌های شرکت‌کننده داخلی و بین‌المللی از ۲۰ کشور همچون کشورهای اسپانیا، روسیه، آلمان، کانادا، مکزیک، الجزایر، برزیل، اندونزی به صورت برخط برگزار می‌کنیم.

رشیدی جهان ادامه داد: امسال ۸۰۰ تیم شامل ۳۲۰۰ دانش آموز، معلم و مدرس راهنما در این جشنواره شرکت دارند و پس از داوری آثار، از برگزیدگان در روز اختتامیه تجلیل خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه اختتامیه و شرایط موجود کرونا نحوه آن را در صورت امکان به صورت حضوری برای تیم‌های داخلی و برای تیم‌های خارجی به صورت برخط اعلام کرد و خاطرنشان کرد: برگزیدگان جشنواره امسال نیز همچون دوره‌های گذشته به مسابقات بین المللی و جهانی اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/
اقتصاد برزیل جشنواره بین المللی دانش آموزان معلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر