کد خبر: 1128247 A

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان تهران:

با حضور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ورامین که به همراه ۱۶ نفر از قضات شعبات مختلف صورت گرفت، ۲۵ نفر به مرخصی بین یا پایان حبس اعزام شدند.

به گزارش ایلنا، دادستان عمومی و انقلاب ورامین که به همراه ۱۶ نفر از قضات در این ندامتگاه حضور یافته بود، بیان داشت: با زندانی شدن هر فرد، خانواده وی در معرض آسیب های اجتماعی قرار می گیرند و اگر بتوان با استفاده از تخفیفات پیش بینی شده در قانون، برای آزادی یا مرخصی وی اقدامی انجام داد، از آسیب بیشتر به خانواده پیشگیری می شود.

علیرضا شمس ادامه داد: طی روز جاری، ضمن دیدار با ۱۵۰ نفر از زندانیان، به ده نفر مرخصی پایان حبس و ۱۵ نفر مرخصی بین حبس اعطاء شد و رسیدگی به درخواست عفو مشروط ۲۵ نفر نیز در دستور کار قرار گرفت که به زودی نتایج آن به زندانیان درخواست کننده اعلام خواهد شد.

همچنین در این بازدید معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران با اشاره به ضرورت حضور بیشتر و موثر مراجع قضایی در زندان ها گفت: هدف ما اصلاح و تربیت زندانی و ارائه راهکارهای علمی جهت عدم تکرار جرم و بازگشت سالم وی به کانون خانواده و جامعه است.

علی اسمعیلی همچنین گفت: با زندانی شدن سرپرست خانوار، بسیاری از خانواده ها دچار مشکلات اقتصادی و اجتماعی مختلفی شده، به طوری که گاه در تأمین نیازهای اولیه و مایحتاج خود دچار مشکل می گردند که در این خصوص، علاوه بر کمک های معیشتی مستمر به خانواده های زندانیان نیازمند، هر هفته با سرکشی مدیران و مددکاران به منازل آنان سعی می شود مشکلات آنان حل گردد.

وی تأکید کرد: هدف عمده کیفر حبس، اصلاح و پذیرش مجدد اجتماعی محکوم است. تمام برنامه هایی که در زندان ها اجرا می شود، به منظور آموزش های عمومی و بهبود رفتارهای وی جهت بازگشت به زندگی سالم است، در این مسیر حضور مراجع قضایی در زندان ها و اعطای تخفیفات قضایی مانند مرخصی با عفو مشروط افرادی که در دوران حبس با حضور در کلاس های فرهنگی، تربیتی و اشتغال و حرفه آموزی مسیر درست زندگی پس از آزادی را انتخاب کرده اند، سریع تر به کانون خانواده بازمی گردند.

بنا به این خبر، ۱۲ نفر از زندانیان ندامتگاه ورامین نیز درخواست صدور احکام جایگزین پابند الکترونیکی را داشتند که مقرر شد با بررسی در کارگروه ویژه مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت موافقت با پابند الکترونیکی، بقیه حبس را در خارج از زندان سپری کنند.

انتهای پیام/
سازمان زندانهای استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر