کد خبر: 1127514 A

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران با بیان اینکه در روند واکسیناسیون عمومی تسریع می‌شود از اعلام آمادگی آموزش و پرورش برای اختصاص ۵۹ مرکز جهت واکسیناسیون در تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران گفت: خبرهای خوشی در راه است که حجم زیادی از واکسن های وارداتی به زودی وارد کشور خواهند شد. به این ترتیب شاهد تنوع واکسن های وارداتی خواهیم بود. از سوی دیگر خبرهای خوبی از تولید واکسن های داخلی به ویژه اثربخشی آن‌ها به گوش می رسد. در حقیقت با ورود واکسن های وارداتی به تنوع واکسن ها افزوده و نگرانی ها در مورد لجستیک واکسن ها رفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه در همین راستا باید کاری انقلابی و جهادی برای شتاب بخشیدن بیشتر به امر واکسیناسیون در استان تهران انجام شود، ادامه داد: در این مسیر اقداماتی همچون دو شیفته کردن مراکز واکسیناسیون که مدت هاست مصوب شده اما عملیاتی نشده باید اجرایی شود و نیاز است فوریتی برای این موضوع مشخص کنیم که از روز چهارشنبه تمامی این مراکز به صورت دو شیفته فعالیت کنند.

زالی ادامه داد: نیروهای مردمی به ویژه بسیج با نشاط زیادی به ما می پیوندند اما اگر به موقع و با سرعت مطلوب وارد مدار خدمت رسانی نشوند شاید دچار کاهش انگیزه شوند. ۱۸۰۰ نفر از نیروهای آموزش دیده بسیجی وجود دارد که آموزش های مورد تایید ما با استانداردهای لازم را دریافت کردند. لذا ما نیز باید موضوع به کارگیری آنان را دنبال کنیم تا هر چه زودتر با بهره گیری از این نیروها سرعت واکسیناسیون افزایش پیدا کند. قطعا نیروهای بسیج و هلال احمر نیروهای ذخیره مستقر هستند که باید از آنان بهره بگیریم.

وی تاکید کرد: لازم است استاندار تهران بخشنامه ای را به تمامی دستگاه ها ابلاغ کند تا هر چه در توان دارند در جهت سرعت بخشیدن به امر واکسیناسیون ارائه کنند. در حال حاضر موج مطلوب اجتماعی برای کمک به این امر وجود دارد. لذا نباید اجازه دهیم این فضا به سمت سردی برود.

زالی در پایان تصریح کرد: تعداد پایگاه های تزریق قبلی و جدید همچنین تغییر در تیم های تزریق به صورت نقشه ای تهیه شده است که این نقشه به دانشگاه های علوم پزشکی ارائه خواهد شد تا به عنوان نقشه راه از آن استفاده کند همچنین مقرر شده است ۵۹ مرکز توسط آموزش و پرورش در اختیار امر واکسیناسیون قرار گیرد که این اعلام آمادگی انجام شده تا محیط های فرهنگی و مدارس در اختیار موضوع واکسیناسیون در استان تهران قرار گیرد.

انتهای پیام/
علیرضا زالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر