کد خبر: 1125476 A

حریق در تالاب انزلی پس از ۳ روز با تلاش امدادگران و بالگرد هلال‌احمر که برای پشتیبانی از عملیات اعزام شده بودند، کنترل شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان، سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: روز دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰، در پی وقوع آتش سوزی در تالاب انزلی منطقه چراغ پشتان یک فروند بالگرد برای پشتیبانی از عملیات و انتقال نیروها اعزام شد.

وی افزود: آتش‌سوزی در سطح وسیعی از نیزارهای حاشیه تالاب انزلی در روستای چراغ پشتان آغاز شد که به محض اعلام به هلال‌احمر، سه تیم عملیاتی به همراه دو خودروی کمک دار، یک دستگاه خودروی پشتیبان و همچنین بالگرد سازمان امداد و نجات به منطقه اعزام شدند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: بالگرد هلال احمر در ۲ روز ابتدایی وقوع حادثه ۱۱ ساعت پرواز کرد که در مجموع با ۴۴ سورتی پرواز، ۴۳ بسکت ۳ تنی را برای اطفای حریق جا به جا کرد.

غلامی با اعلام حضور روزانه ۱۵ نفر نیروی عملیاتی هلال‌احمر در تالاب انزلی گفت: با توجه به وسعت ۱۲ هکتاری منطقه و وزش باد، روزانه ۱۵ امدادگر در عملیات اطفا حریق شرکت داشتند که در نهایت آتش روز سوم مهار شد.

وی تاکید کرد: در این حادثه ۳ آتش نشان و محیط بان دچار مصدومیت شده بودند که توسط امدادگران هلال احمر سرپایی مداوا شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه ۱۲ هکتار از اراضی این تالاب در آتش سوخت، اظهار کرد: در روز سوم حادثه یعنی دهم شهریور ماه، جمعیت هلال احمر با همکاری دیگر دستگاه‌های خدمات‌رسان توانست این آتش سوزی را کنترل کند.

غلامی اظهار داشت: براساس قانون برنامه ششم که نقش دستگاه‌ها در مواقع بحران مشخص شده، در زمان آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع، نقش هلال احمر پشتیبانی است.

انتهای پیام/
تالاب انزلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر