کد خبر: 1125185 A

مستند سینمایی کاشف با هدف معرفی بخشی از خدمات سازمان پزشکی قانونی کشور تولید و آماده نمایش شد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی کشور، مستند سینمایی کاشف خدمات گسترده و متنوع پزشکی قانونی را که برای جامعه و عموم مردم ناشناخته است در قالب فیلم به نمایش گذاشته تا به این واسطه بخشی از خدمات این سازمان را معرفی کند.

این مستند نمایشگر نقش پزشکی قانونی و نظرات تخصصی و کارشناسی آن در بیان حقایق پرونده های قضایی و یافتن نقاط روشن در بسیاری از جرایم و آسیب های به وقوع پیوسته است.

مستند ۳۰ دقیقه ای کاشف محصول خانه مستند، به کارگردانی حسین فریدون جاه و تهیه کنندگی مهدی مطهر ساخته شده و هم اکنون اماده اکران آنلاین است.

یادآور می شود سازمان پزشکی قانونی کشور سازمانی تخصصی و کارشناسی است که سالانه به حدود دو میلیون پرونده قضایی پاسخ می دهد و نظرات تخصصی کارشناسان آن در بسیاری از پرونده های ارجاعی عینا توسط مقامات قضایی مورد پذیرش قرار می گیرد و در صدور رای نهایی تاثیر گذار است.

هرچند حدود ۹۰-۸۵ درصد از خدمات پزشکی قانونی به حوزه معاینات بالینی مربوط می شود اما حوزه تشریح با در بر گرفتن چهار درصد از خدمات، یکی از اصلی ترین، تخصصی ترین و مورد توجه ترین بخش های این سازمان است که در مستند کاشف نیز به آن پرداخته شده است.

در کنار معاینات بالینی و تشریح، سازمان خدماتی نیز در حوزه کمیسیون های تخصصی (یک درصد) و آزمایشگاهی ( ۱۰-۵ درصد) ارایه می کند که هر یک از این بخش های تخصصی نقشی کلیدی در به سر انجام رساندن پرونده های قضایی دارند.

انتهای پیام/
کاشف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر