کد خبر: 1124567 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از نجات بیش از ٨٠ نفر در حریق مجتمع تجاری-مسکونی خبر داد.

جلال ملکی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ٠٠:٣٠ دقیقه روز جاری یک مورد آتش سوزی در یک برج مسکونی-تجاری در خیابان آزادی، بلوار شهیدان به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه بلافاصله پس از آن پنج ایستگاه آتش نشانی به همراه دو دستگاه نردبان هیدرولیکی و تجهیزات پشتیبانی به محل اعزام شدند، ادامه داد: خوشبختانه با توجه به اینکه یک ایستگاه آتش نشانی در فاصله نزدیک قرار داشت، نخستین ایستگاه در مدت زمان یک دقیقه به محل رسید.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران با بیان اینکه محل آتش سوزی یک برج ١٣ طبقه مسکونی و تجاری بود که چهار طبقه منفی نیز داشت، گفت: در طبقه منفی ۲ دو دستگاه خودرو پژو ۴٠۵ و پژو پرشیا دچار حریق شده بودند. دود زیادی طبقات بالایی را فرا گرفته بود و اطلاعات اولیه حاکی از آن بود که تعداد زیادی از شهروندان داخل واحدها قرار دارند.

وی افزود: آتش نشانان با نفوذ به داخل ساختمان عملیات را آغاز کردند و همزمان با خاموش کردن آتش برای دسترسی به افراد محبوس شده جست و جو را آغاز کردند. تعدادی از شهروندان به لب پنجره ها آمده بودند و تقاضای کمک می کردند که عده ای از آن ها با نردبان هیدرولیکی خارج شدند.

ملکی اظهار کرد: در نهایت بیش از ٨٠ نفر از افراد داخل ساختمان از محل خارج شدند و حدود ١٠ نفر توسط اورژانس به صورت سرپایی مداوا و پنج نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی افزود: خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم. آتش خاموش شد و از گسترش آن به سایر خودروها جلوگیری شد. در نهایت ساعت ٠۵:٠۵ دقیقه روز جاری عملیات به پایان رسید.

انتهای پیام/
جلال ملکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر