کد خبر: 1123501 A

رئیس پلیس راهور ناجا از کاهش ۶۲ درصدی ترددها در محورهای شمالی کشور در طرح ممنوعیت تردد ۱۲ روزه خبرداد

به گزارش ایلنا، سردار هادیانفر از عملکرد این پلیس در اجرای طرح مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با موضوع منع تردد بین استانی در گفتگو با خبرنگار سایت راهور ۱۲۰ اظهار داشت : از تمامی هموطنان عزیز که با سعه صدر و مشارکت حداکثری خود پلیس راهور را در اجرای طرح ملی منع تردد که مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا بود یاری نمودند ، تشکر و قدردانی می کنیم و امیدواریم هرچه زودتر شاهد قطع زنجیره انتقال این ویروس در سطح کشور باشیم

وی افزود: در طول ۱۲ روز اجرای طرح فوق در محورهای اصلی شاهد کاهش چشمگیر تردد بودیم، به طوری که در آزاد راه رشت _ قزوین ۸۰ درصد چالوس ۸۴ درصد ، تهران-قم ۷۱درصد و محور کاشان -اصفهان ۵۸ درصد کاهش را داشتیم.

سردار هادیانفر اضافه کرد: میانگین تردد در محورهای شمالی کشور ( هراز ، فیروزکوه و چالوس) شاهد کاهش ۶۲ درصدی بودیم و در کل کشور با کاهش ۳۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبه رو بودیم.

وی بیان داشت: نیروهای پلیس راهور در ۱۴۲۲ نقطه  به صورت فیزیکی در کل کشور استقرار داشتند و تعداد ۱۹۱۰ تیم با ۱۲۸۴۰نفر نیروی پلیس در این طرح به صورت شبانه روزی انجام وظیفه کردند.

رئیس پلیس راهور ناجا بیان کرد: در این طرح تعداد ۶۹۰ هزار و ۷۲۸ دستگاه از خودروها از مسیرهایی که منع تردد اجرا می‌گردید بازگردانده شدند و تعداد۷۷۱۹  هزار و ۵۰۳  دستگاه خودرو تذکر لسانی توسط عوامل پلیس راهور داده شده است.

وی اشاره کرد: در کنار استقرار فیزیکی مأموران تعداد ۱۲۹  دستگاه دوربین های جاده‌ای و ۸۶۸ دستگاه دوربین‌های شهری به صورت سیستمی نسبت به کنترل و پایش تردد خودروهای بومی و غیربومی استفاده شد.

سردار هادیانفر گفت: بیشترین کاهش تردد به ترتیب اولویت، استان گیلان ۵۹ درصد، مازندران ۵۸ درصد، قزوین، تهران و البرز ۵۲ درصد و خراسان رضوی با ۵۰ درصد بودند.

 وی در خصوص علت افزایش تردد پلاک های غیر بومی در دو استان گیلان ومازندران بیان کرد :  تعدادی از رانندگان قبل از اجرای طرح ممنوعیت تردد به این ۲ استان سفر کرده بودند.

سردار هادیانفر گفت : در طول اجرای طرح ممنوعیت های تردد یک میلیون و صد هزار خودرو اعمال قانون شدند و تصادفات فوتی نیز در این ایام با ۴۴ درصد و تصادفات جرحی نیز  ۲۸ درصد کاهش را نشان می دهد.

انتهای پیام/
رئیس پلیس راهور ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر