کد خبر: 1122641 A

معاون استاندار تهران:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: باید در ساخت و سازهای مسکونی و صنعتی که صورت می‌گیرد به محیط زیست، عرصه‌های سبز و ملی توجه ویژه شود.

به گزارش ایلنا،  عبدالرضا چراغعلی در جلسه کمیسیون ماده ۲۱ طرح‌های غیر کشاورزی با موضوع شهرک صنعتی ملارد اظهار داشت: بحث محیط زیست و فضای سبز یکی از موضوعاتی است که باید در ساخت و سازهای مسکونی و صنعتی مورد توجه قرار گیرد و کار را باید با چارچوب اصولی‌تر و منطقی‌تر جلو ببریم. 

وی در ارتباط با شهرک صنعتی ملارد افزود: در این رابطه کمیته‌ای تشکیل شود، ضمن اینکه با اساس مسئله موافقت می‌کنیم، این کمیته زیر نظر بنده و با شرکت اعضای این جلسه و به نمایندگی از جهاد کشاورزی و با حضور نماینده‌ای از شهرک‌های صنعتی تشکیل شود. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران بیان کرد: یک کار مهندسی زمانی که می‌خواهد انجام شود، باید چند درصد از عرصه را متناسب با نیاز جهاد کشاورزی و توپوگرافی به سرانه فضای سبز اختصاص دهیم. 

چراغعلی توجه به نقاط کمتر توسعه یافته استان از ضرورت‌ها دانست و عنوان کرد: باید به این مناطق توجه کرد و یکی از دلایلی که این موضوع شهرک صنعتی ملارد در این جلسه مطرح می‌شود، توجه به این منطقه و بحث توسعه اشتغال و صنعت در آنجاست. 

وی یکی از خواسته‌های خود را از شورای عالی شهرسازی و معاون وزیر رعایت ضوابط معماری و شهرسازی عنوان کرد و افزود: تهران را باید نسبت به سایر شهرهای کشور در حوزه ضوابط شهرسازی متفاوت ببینیم. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران ادامه داد: این چه قاعده‌ای است که وقتی به شمال یا جنوب کشور می‌رویم، سطح اشغال ۵۰ درصد است، در حالی که در تهران این موضوع اصلا جواب نمی‌دهد، باید ببینیم که در کجای کشور تراکم جمعیتی حدود ۱۵ الی ۱۶ میلیون است و با این وجود آلودگی نیز وجود دارد و مردم را اذیت می‌کند.

 

انتهای پیام/
اشتغال فضای سبز محیط زیست معاون سرانه فضای سبز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر