کد خبر: 1121119 A

وزیر آموزش و پرورش، درگذشت «علامه محمدرضا حکیمی»؛ عالم برجسته، فیلسوف و متفکر شهیر کشور را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، متن پیام تسلیت محسن حاجی میرزایی به شرح زیر است: 

بازگشت همه به سوی اوست

خورشید رخشان، عالم برجسته، فیلسوف عدالت، مرزبان توحید، حکیمی عمیق و متفکری دقیق، چهره‌ای محبوب، دانشمندی فرزانه و معلمی فروتن، اندیشه ورزی ساعی و نورانی، صاحب سبک و سلوکی فاخر، صاحب نظری ارزشمند و وفادار به مکتب اهل بیت علیهم السلام در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین و زین العابدین علیه السلام، غروب کرد و شاگردان، همکاران، مستفیدان و خیل عظیم دوستداران شخصیت و آثار فاخرش را به سوگ نشاند. 

زنده یاد «علامه محمدرضا حکیمی» نمونه‌ای جامع و کامل ازعالم و استادی در تراز وجهه اسلامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود که با پرتو افشانی پرشعاع، تألیفات ماندگار، ارزنده و اثر بخش خود، همواره راهنما و راهگشای متولیان نظام تعلیم و تربیت، خانواده ها، نسل جوان و سیل مشتاقان دانش عمیقش بود. 

رحلت این عالم برجسته و متفکر بزرگ را به خانواده محترم آن مرحوم و سایر بازماندگان و جامعه علمی و دانشگاهی کشور و عموم مردم عزیز، تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند سبحان برای آن فقید سعید، رضوان الهی و برای بازماندگان ارجمند شکیبایی و سلامتی خواهانم. 

روحش شاد و خدمات خالصانه و دلسوزانه اش، توشه راهش باد. 

شایان ذکر است؛ زنده یاد «علامه محمدرضا حکیمی»، در ۱۴فروردین ۱۳۱۴در مشهد مقدس متولد شد. وی در سال ۱۳۲۶وارد حوزه علمیه خراسان شد و تا ۲۰سال در این حوزه به تحصیل پرداخت. از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین استادان وی می‌توان به: «محمدتقی ادیب نیشابوری»، «شیخ مجتبی قزوینی خراسانی»، «سیدمحمدهادی میلانی»، «احمد مدرس یزدی»، «اسماعیل نجومیان»، «حاج سیدابوالحسن حافظیان» و «حاجی‌خان مخیری» اشاره کرد. 

از مرحوم «علامه محمدرضا حکیمی»، آثار ارزشمندی چون: «الحیاة»؛ «خورشید مغرب»؛ «عقل سرخ»؛ «عاشورا: مظلومیتی مضاعف»؛ «شیخ آقا بزرگ تهرانی»؛ «تفسیر آفتاب»؛ «فریاد روزها»؛ «سپیده باوران» و… به یادگار مانده است.

انتهای پیام/
آموزش و پرورش خانواده عاشورا نسل جوان وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر