کد خبر: 1120902 A

قبادی دانا همزمان با یکم شهریور ماه و به مناسبت روز گرامی داشت حکیم ابو علی سینا و مقام پزشک، پیام تبریک صادر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل، متن این پیام به شرح ذیل است؛

 

هوالشافی


نامگذاری یکم شهریور ماه سالروز ولادت طبیب و فیلسوف نامدار ایران، شیخ الرئیس ابوعلی سینا بعنوان روز پزشک فرصت مغتنمی است برای پاسداشت پزشکان این مرزوبوم که دم مسیحایی خود را ملازم بیماران و درمندان ساخته ‌اند و با در آمیختن تخصص و دانش علمی خود و عواطف انسانی، "مددکاری پزشکی" را برای تسکن آلام روح و جسم بیماران حیات بخشیده ‌اند. 


در بازخوانی تاریخ افتخار آمیز حضور حماسی پزشکان ایران اسلامی در سال ‌های دفاع مقدس به فصل درخشان دیگری بر می‌ خوریم که به علت قرابت و همراهی با عظمت معنوی ارزش‌های شهادت و ایثار، جاودانگی یافته و با تقدیم شهیدان والامقامی همچون شهید دکتر فیاض بخش، فضای فرهنگی جامعه پزشکی کشور را عزت و آبرو بخشیده است.


امسال هم مانند سال گذشته این مناسبت رنگ و بوی دیگری دارد. در شرایط اپیدمی بیماری منحوس کرونا از همان روزهای ابتدایی شیوع بیماری در کشورمان شاهد حضور پر رنگ و فداکارانه پزشکان عزیز در کنار تمامی مدافعان سلامت بوده ‌ایم که با تلاش صادقانه و مخلصانه در خط مقدم مبارزه با این ویروس به کمک بیماران شتافتند و همانند هشت سال دفاع مقدس از جان مایه گذاشته و با خدمت و ایثار بار دیگر در صحنه تاریخ این سرزمین درخشیدند.


ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کادر درمانی کشور و عرض تبریک روز پزشک و خدا قوت به جامعه پزشکی و یادآوری این مهم که با رعایت پروتکل‌ ها و دستورالعمل ‌های بهداشتی قدردان تلاش و زحمات این عزیزان باشیم، از تلاش‌های بی وقفه و شبانه روزی پزشکان، مراقبین و کادر درمانی در سراسر کشور بویژه در مراکز متعدد شبانه ‌روزی تحت نظارت سازمان بهزیستی که مراقبت و نگهداری از جمع کثیری از افراد دارای معلولیت، سالمندان، افراد آسیب ‌پذیر و دارای ریسک بالا در مقابل بیماری کرونا را بر عهده دارند، قدردانی می‌ نمایم. در سایه لطف خداوند رحمان و ایثار و مجاهدت‌ های ارزنده شما همکاران دلسوز و درد آشنا توانستیم موفقیت بالایی در حفظ سلامت و ایمنی افراد مقیم در مراکز شبانه روزی کسب نماییم و شاهد کمترین رقم فوت و ابتلا در مراکز تحت نظارت باشیم.

 
به امید روزی که در سایه الطاف الهی با گذار موفق از بحران ناشی از شیوع کرونا شاهد تحقق، رشد و بالندگی شاخص‌ های نظام سلامت کشور اسلامی‌مان باشیم. 

دکتر وحید قبادی دانا
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور

انتهای پیام/
قبادی دانا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر