کد خبر: 1120111 A

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از دستگیری ۴۴ نفر و توقیف ۱۶ دستگاه خودرو و کشف بیش از ۹۰۰ هزار قلم انواع لوازم قاچاق، خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای قاچاق شده را ۳۶۲ میلیارد ریال اعلام کرده اند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "علی ولی پور گودرزی" توضیح داد: در راستای مبارزه بی امان و تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ناامن نمودن انبارهای دپوی کالا بمدت ۷۲ساعت هشتمین مـرحلـه طــرح سـراسـری،استانی مبارزه با قاچاق کالا و ارز توسط این پلیس اجراء گردید.

وی بیان داشت: این طرح با اولویت مقابله با قاچاق کالاهای گمرکی، دخانی و ترانزیتی و نظارت و پایش انبارها با استعداد ۲۰ اکیپ خودرویی ۳ نفره در جنوب تهران اجرا شد.

او عنوان داشت: انواع کالاهای قاچاق شامل؛  مواد غذایی، الکتریکی و  الکترونیکی، لوازم آشپزخانه، پارچه، لوازم آرایشی و بهداشتی، دارو، لاستیک خودرو، سیگار، ماینر، موتورسیکلت سنگین، عدد لوازم پزشکی و ... کشف گردید.

 این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کاراگاهان در رصد های اطلاعاتی پیچیده موفق شدند مالک کالاها را شناسایی کنند، افزود: با هماهنگی مقام قضائی و کارآگاهان در عملیات پلیسی ۴۴ نفر از مالکین کالاها را دستگیر و با تکمیل ۵۰ فقره پرونده، متهمین را به مرجع قضائی معرفی کردند.

این مقام پلیسی با بیان اینکه  کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف  شده را ۳۶۲ میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: در صورت مشاهده هرگونه کالای قاچاق و احتکار کالا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند.

انتهای پیام/
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر