کد خبر: 1118745 A

هم‌راستا با اقدامات شهرداری تهران در برپایی مراسم محرم امسال، پرچم عزای سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیح فارس به اهتزاز در آمد.

به گزارش ایلنا، امیر پیمانی، مدیر امور فرهنگی دریاچه شهدای خلیج فارس ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌های ناشی از پاندمی کرونا، شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران به عنوان متولی مدیریت مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس، ترتیبی اتخاذ کرد تا از فضای بازی که در اختیار داشت، به بهترین شکل ممکن استفاده کرده تا هم، شأن مراسم دهه اول محرم حفظ شده و هم پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

وی با اشاره به فضاهای باز مجموعه همانند جزایر و آمفی‌تئاترهای روباز و نیز الزام شهروندان به استفاده از ماسک و نظافت دائمی سرویس‌های بهداشتی، به این موضوع اشاره کرد که حفظ سلامت شهروندان و گردشگران مراجعه کننده به دریاچه اولویت اول مدیریت مجموعه است و به تمامی عوامل اجرایی برنامه‌ها تذکر جدی داده شده تا تمامی موازین دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا به اجرا درآید.

مدیر امور فرهنگی دریاچه شهدای خلیج فارس افزود: برنامه‌‌ تعزیه در آمفی تئاتر شرق دریاچه و برنامه‌  شب‌های دلتنگی در جزیره تنب کوچک مجموعه ترتیب داده شد که با توجه به ظرفیت در نظر گرفته شده برای هر برنامه، مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.

پیمانی در تشریح برنامه‌های دهه اول دریاچه شهدای خلیج فارس توضیح داد: برنامه‌ی شب‌های دلتنگی، یک برنامه‌ ترکیبی است که سعی شده با ارائه‌‌ای خلاقانه، ضمن ایجاد جذابیت و جلب مخاطب، رویکرد تعظیم شعائر مذهبی و آموزش نوجوانان و جوانان را هم مد نظر قرار دهد. 

به گزارش روابط عمومی شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران،وی ادامه داد: دعوت از پیرغلامان اهل بیت در کنار حضور مداحان نوجوان، اجرای مراسم سنتی دمام نوازی، اجرای مسابقه‌های مذهبی، کتاب‌خوانی، پخش کلیپ‌های عاشورایی، یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، نوحه سرایی مداحان به‌نام و خوانش جمعی دعای فرج در قالب آیتم "به تو از دور سلام"،  آیتم‌های این برنامه‌ی ترکیبی است که با اجرای موفق یکی از مجریان مطرح رسانه، در حال اجراست.

انتهای پیام/
دریاچه شهدای خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر