کد خبر: 1116708 A

معاون مدیرکل و رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ضمن بازدید از مدرسه سبز شهید حسن باقری منطقه ۲۲ تهران از عملکرد مناسب زیست محیطی این مجموعه قدردانی کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، فاطمه برنا در این بازدید گفت: این مدرسه توانسته است با بکار گیری از امکانات و ظرفیت های موجود و مدیریت مناسب در کاهش هزینه و صرفه جویی در مصرف انرژی با استفاده از روش های جدید و به روز ، عملکرد مناسبی در بحث زیست محیطی ارائه کند.

وی در ادامه و در خصوص اقدامات انجام شده در این مجموعه افزود: با توجه به گزارش مدیریت دبیرستان، موضوع اصلاح الگوی مصرف و استفاده صحیح و بهینه آب و انرژی از سال ۹۸ در دستور کار  پیگیری قرار گرفت است و دراین مدت ضمن نصب پنل های خورشیدی و استاندارد سازی سیستم گرمایشی و سرمایشی و نیز نصب پکیج تصفیه آب و باز چرخانی پساب و استفاده مجدد آن توانسته اند بیش از ۶۰ درصد در مصرف آب ، ۳۳ درصد مصرف گاز و ۳۴ درصد مصرف برق صرفه جویی کنند.

برنا ادامه داد: همچنین با این اقدام توانسته اند آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز و شستشوی سرویس های بهداشتی و حیاط مدرسه را از طریق باز چرخانی و استفاده مجدد از پساب تامین کنند.

برنا در خصوص حمایت های انجام شده برای هزینه های این طرح گفت: بنا به گزارش ارائه شده این دبیرستان، این طرح با حمایت اداره کل نوسازی مدارس استان تهران صورت گرفته است و در واقع این طرح به صورت تکمیلی، نخستین بار در این مدرسه مورد اجرا و بهره برداری قرار گرفته است.

معاون مدیرکل و رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران در این بازدید با اهدا لوح از مجموعه اقدامات این مدرسه قدردانی کرد و این اقدامات را بسیار مناسب و الگویی برای همه مدارس دانست و اظهار داشت: از آنجایی که فرهنگ صحیح محیط زیستی در بستر مدارس و محیط های آموزشی و پرورشی شکل و توسعه می یابد قطعا بایستی به این امر مهم و اثرگذار توجه ویژه داشت و نیز از امکانات و روش های صحیح برای حفظ محیط زیست استفاده کرد.

وی تصریح کرد: همچنین برای مراکز و اماکن دولتی، رعایت اصول و استانداردهای زیست محیطی و استفاده صحیح از منابع و انرژی های پاک طبیعی توصیه می شود.

 

انتهای پیام/
محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر