کد خبر: 1116432 A

مسئول کمیته انجمن بانوان جانباز نخاعی کشور گفت: طی یکماه گذشته ۲ تن از بانوان جانباز نخاعی به خیل شهدا پیوستند.

به گزارش ایلنا، آمنه احمدی جانباز۷۰ درصد و مسئول کمیته انجمن بانوان جانباز نخاعی کشور گفت: طی یکماه گذشته دو نفر از بانوان جانباز نخاعی آسمانی شده و به خیل شهدا پیوستند. 

وی ادامه داد: یکی از این شهدا شهیده فراصت مسعودی مقدم و دیگری شهیده زیبارحیمی بود.

مسئول کمیته انجمن بانوان جانباز نخاعی با بیان اینکه انسانهای والامقامی که ایثار و شهادت سرلوحه زندگیشان بود، از جان خود گذشتند تا زند گی رابه بشریت هدیه دهند، تصریح کرد: جانبازان شهیدی که تمام مدت جانبازیشان بارنج و مشقت گذشت، خم به ابرو نیاورده و آلام و دردهای خود را با صبر و شکیبایی تحمل کردند. چراکه این افراد با خدا معامله کرده بودند.

وی با بیان اینکه شهدا انسانهای بزرگی بودندکه باشهادتشان  درخت انقلاب را آبیاری کردند، گفت: شهیده فراصت مسعودی مقدم متولد ۱۳۴۳ اهل نوسود بود و در بمباران شهر نوسود در سال ۱۳۶۲ از ناحیه کمرآسیب دیده و قطع نخاع شد. وی بانویی صبور و بردبار که ۳۸سال رنج مجروحیت و مشکلات ناشی از آن را تحمل کرد و سرانجام در شهر پاوه و در اثرسکته قلبی درتاریخ ۱۴۰۰/۴/۱۴جان به جان آفرین تسلیم کرد. یادشان تا ابد جاویدان باد.

احمدی درباره شهیده زیبا رحیمی گفت: شهیده زیبا رحیمی متولد ۱۳۵۴ اهل آذربایجان غربی و شهر بوکان بود. وی نیز در تاریخ ۱۳۶۲ در اثر بمباران هوایی مجروح و قطع نخاع شد. شهیده رحیمی نیز بانویی صبور، آرام و متین بود که ۳۸ سال رنج تبعات ناشی از جانبازی راتحمل کردند.

وی ادامه داد: شهیده رحیمی در سال ۱۳۸۰  ازدواج کرد. این شهید که در ابتدا از ناحیه کمر قطع نخاع شده بود ۲ سال بعد از ازدواج دراثر تصادف ازناحیه گردن قطع نخاع شد و آلام و دردهای وی چند برابر می‌شود اما همسر وی بسیار با وفا بوده و با مهر و محبت و عشقی که نثار همسرش کرد باعث شد تا تحمل این دردها راحتر شود. سرانجام چراغ زندگی این بانوی جانبازدرتاریخ ۱۴۰۰/۵/۱۵ به خاموشی رفت و همسر مهربان و از جان گذشته‌اش را تنها گذاشت.

c981ce3d-ff06-46c2-92bc-da2c601b7fbe

انتهای پیام/
جانبازان زن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر