کد خبر: 1113918 A

استاندار تهران گفت: مجلس باید حضور شهردار و استاندار تهران به عنوان عضو هیات دولت را مصوب کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره شورای شهر تهران ضمن تبریک به اعضای جدید در کلانشهر تهران و همه شهرهای  استان گفت: از تلاش دوره پنجم و شهرداران این دوره به ویژه مدیریت شهری، شهر تهران که در شرایط سخت به لحاظ منابع مالی سیل فروردین ۹۸ و موضوع کرونا را بدون کمک زیادی از سوی دولت توانست مدیریت و پشت سر بگذارد قدردانی می کنم.

او با بیان اینکه در سال ۹۸ شاهد مشکل چندانی  نبودیم گفت: در کرونا نیز اولین آرامستانی که برای غسل مسلمین و اجرای احکام الهی اقدام کرد، در تهران بود.

بندپی با اشاره به اینکه در ایام کرونا شاهد کاهش مسافرین حمل و نقل خطوط اتوبوسرانی و مترو بودیم اظهار کرد: این امر بار مالی شهرداری را کاهش داد و این افراد در این شرایط کار کردند. در دوره پنجم، وزارت کشور و معاون عمرانی وزیر کشور همکاری خوبی با شوراها و شهرداری‌ها داشت که نتایج بسیار مثبتی داشت.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه سرریز تمام آسیب‌ها در تهران است، گفت: نیروی انتظامی اعلام کرده در جرم و سرقت در سایر استان‌ها ۷۵ درصد این موضوع بومی است که باعث می شود این نیرو به موقع و موثرتر اقدام کند اما در تهران مسئله برعکس است و ۷۵ درصد جرم و سرقت ناشناخته هستند که سرعت عمل را از دوستان ناجا می گیرد.

او با اشاره به  تعداد اتباع تهران گفت: بیش از ۱.۵ میلیون اتباع در تهران داریم که باید همه این مسائل دقیقا مورد توجه قرار گیرد.

بندپی در ادامه با اشاره به فرصت هایی تهران گفت: نیروی انسانی متخصص و ماهر و آشنا به موضوعات؛ برای مثال مهندس چمران در دورانی که مجلس بودم، شاهد بودم که چگونه برای ارتقای کیفیت شهر در شورا زحمات بسیاری می کشیدند از جمله آنها هستند.

استاندار تهران در ادامه پیشنهاد داد که مجلس مصوب کند تا شهردار و استاندار تهران عضو هیات دولت باشند و گفت: نه فقط با درخواست و موافقت رئیس هیات دولت این کار انجام شود. مشکلات تهران نیازمند حضور شهردار و استاندار در هیات دولت است و قطعا این اقدام موثر و سازنده است. هر اقدامی در تهران برای کل کشور اثرگذار است.

انتهای پیام/
استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر