کد خبر: 1106795 A

رئیس دانشگاه عنوان کرد:

​رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران کمبودهای حوزه دانشجویی را زجرآور و آزاردهنده خواند و گفت: سعی کردیم تا در زمینه خوابگاه، تغذیه، ورزشی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اصلاحاتی انجام دهیم.

به گزارش ایلنا، به منظور توسعه خدمات رفاهی دانشجویان، چهار تفاهم نامه در زمینه توسعه زیرساخت‌های خوابگاهی، توسعه اماکن ورزشی، اعطای تسهیلات خرید تجهیزات الکترونیک برای دانشجویان و تسهیلات ودیعه مسکن در این دانشگاه به امضا رسید. 

در این نشست عباسعلی کریمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با یادآوری دوران دانشجویی خود گفت: به خاطر دارم هنگامی که به عنوان دانشجو به خوابگاه مراجعه کردم، در اتاقی سه تخته که تمام وسایل آن نو بود مستقر شدم. 

وی افزود: سال‌ها بعد هنگامی که مسئولیت دانشگاه را بر عهده گرفتم در اولین اقدام، بازدید از خوابگاه‌های دانشجویی را در دستور کار قرار دادم و به سراغ همان اتاق دوران دانشجویی رفتم اما با دیدن فضای خوابگاه بسیار متاثر شدم. 

کریمی حضور دانشجویان دانشگاه در پارک لاله برای ثبت نام و بعضا خوابیدن در پارک را مناسب دانشگاه ندانست و تاکید کرد: نخستین نیاز دانشجویان شهرستانی در بدو ورود به دانشگاه، فضای امنی برای خواب و تغذیه مناسب است از این رو در همان روزهای نخست از معاون دانشجویی و تیم توسعه دانشگاه خواستم تا با جدیت به این مسئله رسیدگی کنند. 

وی با بیان اینکه دانشگاه از ابعاد مختلف آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، فرهنگی و درمانی تشکیل شده است و نمی‌توان آن را تنها در یک حوزه دید، گفت: در نخستین جلسات هیات رئیسه، مسئله غفلت از حوزه دانشجویی را مطرح کردم و به تدریج آن‌ها را اغنا کردم که دانشگاه در این مسئله غفلت کرده و از آن‌ها خواستم تا توجه ویژه‌ای به دانشجویان و دغدغه‌های آن‌ها داشته باشند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: اگر دانشجو را از دانشگاه و بیمار را از بیمارستان حذف کنیم، ماهیت دانشگاه چه می‌شود؟ از این رو حتی اگر بزرگ‌ترین معلمان آموزشی را در دانشگاه داشته باشیم، اما دانشجویان را ندید بگیریم، مفهوم دانشگاه زیر سوال رفته است. 

وی افزود: گاهی به همکاران بیمارستان که از بیماران گله می‌کنند می‌گویم که حضور شما وابسته به این بیماران است و اگر بیماران نباشند، مفهوم بیمارستان چیست؟ 

کریمی کمبودهای حوزه دانشجویی را زجرآور و آزاردهنده خواند و گفت: با این نگاه سعی کردیم تا در زمینه خوابگاه، تغذیه، ورزشی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اصلاحاتی انجام دهیم تا دانشجویان در محیط دانشجویی تعامل کردن را تمرین کنند. 

وی جوان گرایی را از افتخارات دوران ریاست خود عنوان کرد و یادآور شد: افتخارم این است که برعکس بسیاری از افراد که فقط شعار جوان گرایی می‌دهند، تک تک روسای بیمارستان‌ها و مدیران ستادی را از کمترین سن ممکن انتخاب کردم و یکی از شانس‌هایم این بود که همکاران خوبی در کنارم بودند و بدون هیچ چشم داشتی کار کردند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، ساخت آشپزخانه صنعتی، بازسازی و نوسازی فضای خوابگاهی و ایجاد زمین چمن را از مهم‌ترین اقدامات حوزه دانشجویی دانست و گفت: خوشبختانه توانستیم در زمینه توسعه و بهسازی فضای خوابگاهی راهی باز کنیم و ریل‌گذاری‌های مناسبی انجام دهیم که با تغییر مدیران نیز این مسیر ادامه یابد. 

وی تداوم این روند توسعه‌ای را مثبت ارزیابی کرد و افزود: قطعا این دانشگاه قدیمی ۱۷۰ساله که بسیاری از بناهای آن کهنه شده باید بازسازی و نوسازی شود. عجیب است که در جامعه‌ای که مدام شعار ازدواج سر می‌دهد، حتی چند خوابگاه متاهلی آبرومند نداریم. 

کریمی افزود: گاهی آنقدر غرق ساخت و ساز بی‌رویه در بیمارستان هستیم که اگر ۱۰ درصد این ساخت و سازها در حوزه دانشجویی صورت می‌گرفت، می‌توانست تغییرات چشم گیری در این حوزه ایجاد کند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با قدردانی از زحمات همکاران، در حوزه معاونت توسعه و دانشجویی، ابراز امیدواری کرد تا مدیران بعدی، بیشتر هوای دانشجویان را داشته باشند و گفت: دانشگاه، زنده به نقد دانشجوست و دانشجو محور بالندگی دانشگاه است. ما نیز به عنوان پدر مجموعه، باید برای نقدهای آن‌ها گوش شنوا داشته باشیم.

 

انتهای پیام/
اجتماعی و فرهنگی ازدواج تغذیه جامعه دانشگاه علوم پزشکی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر