کد خبر: 1106248 A

رئیس سازمان هواشناسی کشور:

رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت : ما در این سال‌ها رشد قابل ملاحظه‌ای در حوزه داده و اطلاعات داشتیم ولی اگر نتوانیم از این داده‌ها استفاده کنیم قطعا با ایده آل‌ها فاصله خواهیم گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری سازمان هواشناسی صبح امروز با حضور غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی رییس سازمان نقشه برداری کشور، مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری، سحر تاجبخش معاون وزیر راه و شهرسازی، علیرضا شهیدی رییس سازمان زمین شناسی و اکتشاف معدن برگزار شد.

تاجبخش در این نشست خاطرنشان کرد: مخاطرات اقلیمی و جوی یکی از حوادثی است که همه ساله صدمات زیادی در دنیا به جای می‌گذارد. از این رو پیش آگاهی‌ها گام مهمی در حوزه بحران است. کشورهای پیشرو و پیشرفته سرمایه های عظیمی در این خصوص صرف می‌کنند تا آگاهی رسانی و پیش آگاهی داشته باشند.

وی بیان کرد: در کشور ما رصد حوزه بلایای طبیعی بر عهده سازمان هواشناسی است و این سازمان تلاش می‌کند، وظیفه خود را به بهترین شکل انجام دهد. البته ما در این سال‌ها رشد قابل ملاحظه‌ای در حوزه داده و اطلاعات داشتیم ولی اگر نتوانیم از این داده‌ها استفاده کنیم، قطعا با ایده آل‌ها فاصله خواهیم گرفت.

تاجبخش تاکید کرد: داده‌هایی وجود دارد که می‌تواند ما را در پردازش و صدور پیش آگاهی‌ها کمک کند.  امیدوارم با این همکاری مشترک چهارجانبه با چهاردستگاه حاضر در این جلسه بتوانیم از ظرفیت بزرگی که در کشور هست استفاده کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هدف همه ما در مساله بلای طبیعی حفاظت از جان و مال مردم است. این گردهمایی ما را کمک خواهد کرد که با یک نگاه مساعد بتوانیم وضعیت تولید هشدارها را به سمت بهبود ببریم.  ما می‌توانیم با این تفاهمنامه تولید محصولات مشترک و کاربر پسندتر در زمان هشدار را داشته باشیم. از طرفی طی این تفاهم نامه خرد جمعی در دستگاه‌های مختلف گرد هم می‌آیند. امیدواریم علاوه بر این دستگاه‌ها با سایر دستگاه‌ها به تفاهمی برای حفاظت هرچه بیشتر کشور برسیم.

به گزارش ایلنا، تفاهم نامه‌ای چهارجانبه میان سازمان نقشه برداری کشور، وزارت راه و شهرسازی، وزارت ارتباطات و  سازمان زمین شناسی و اکتشاف معدن به امضا رسید.

انتهای پیام/
رئیس سازمان هواشناسی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر