کد خبر: 1105513 A

نشست مسئولان و کارشناسان حوزه واکسن کرونا با حجت الاسلام والمسلمین رئیسی:

رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با رئیس جمهور منتخب از آمادگی هلال احمر برای واردات ۳۰ میلیون دز واکسن کرونا به کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر ظهر امروز  دست اندرکاران واکسن های وارداتی و تولید داخلی کرونا با حجت الاسلام رئیسی؛ رئیس جمهور منتخب کشور دیدار کردند. 

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در این دیدار ضمن تاکید بر تکیه به توان تولید داخلی واکسن کرونا در کشور، از زحمات هلال‌احمر در عرصه واردات واکسن تشکر کرد و گفت: ما باید به واردات واکسن تا زمان رفع نیاز داخلی بدون توقف ادامه دهیم و از طریق منابع مورد تایید وزارت بهداشت واردات انجام شود و همچنین از همه ظرفیت هلال‌احمر در واردات و نیز انجام واکسیناسیون عمومی استفاده شود. 

کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر نیز در این نشست گفت: هلال احمر تا کنون در قالب ۶ محموله بیش از ۷ ملیون دز واکسن کرونا وارد کشور کرده و در سه هفته پیش رو هر هفته یک میلیون دز دیگر وارد خواهد شد.

او تاکید کرد: جمعیت هلال احمر در آبان ۹۹ برای واردات واکسن درخواست مجوز کرد اما وزارت بهداشت بنا به دلایلی موافقت نکرد، در نهایت ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ با درخواست واردات واکسن کرونا توسط هلال احمر موافقت و ۳ هفته بعد خرید واکسن ها انجام شد.

همتی در بخش دیگری از ارائه گزارش به رئیس جمهور منتخب گفت: ما به وزارت بهداشت اعلام کرده ایم که ۱۶۰ مرکز واکسیناسیون هلال احمر در سطح کشور آماده همکاری در تزریق واکسن است و می توانیم تعداد این مراکز را به ۵۰۰ مرکز افزایش دهیم.

وی تاکید کرد: طبق مجوزی که فروردین ماه دریافت کرده ایم آمادگی داریم تا ۳۰ میلیون دز واکسن وارد کنیم و طبق برنامه ریزی این کار انجام شود. مسیر خرید واکسن از طریق فدراسیون جهانی صلیب سرخ، واردات آن توسط هلال احمر به کشور و تحویل آن در فرودگاه امام خمینی به وزارت بهداشت راهی آزموده شده و مناسب است و اگر تامین مالی انجام شود می توانیم بیش از ۳۰ میلیون دز واکسن از منابع معتبر خارجی به ایران وارد کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین در مورد واکسیناسیون اتباع خارجه ساکن ایران گفت: ۲ میلیون دلار از طرف فدراسیون جهانی صلیب سرخ برای واردات و تزریق واکسن کرونا به افاغنه ساکن ایران و دیگر ملیت ها در اختیار هلال احمر قرار گرفته است.

این جلسه با حضور وزیر بهداشت، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، رئیس جمعیت هلال‌احمر، رئیس انستیتو پاستور ایران، رئیس سازمان غذا و دارو، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نماینده مجلس در ستاد ملی کرونا، رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر و رئیس کمیته علمی ستاد کرونا و واکسن‌سازان داخلی برگزار شد. در این نشست سه ساعته، رئیس جمهور منتخب ضمن شنیدن نظرات و برنامه های مسئولان و کارشناسان حاضر اولویت های مهم دولت آینده را برای آمادگی هر چه بیشتر جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا خصوصا در فصل پاییز تشریح کرد.

انتهای پیام/
رییس جمعیت هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر