کد خبر: 1105280 A

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس:

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ضمن بازدید از پروژه‌های در حال ساخت شهرستان سرخس، گفت: در طول چهار سال اخیر اعتباری بالغ بر شش هزار میلیارد تومان در پروژه‌های مدرسه‌سازی مشارکت با خیرین هزینه شده است.

به گزارش ایلنا، مهراله رخشانی مهر، در بازدید از پروژه‌های آموزشی در حال ساخت شرکت نفت و گاز شمال شرق در شهرستان سرخس، گفت: شرکت نفت مسئولیت‌های اجتماعی متفاوتی دارد و جای تقدیر دارد که بخشی از اعتبارات این حوزه را به سمت مدرسه سازی، هدایت کرده اند.

وی گفت: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور آماده است، هر اقدامی را در راستای بهره برداری هر چه سریعتر از این پروژه‌ها که از منظر معماری نیز پروژه‌های فاخری هستند، انجام دهد.

وی با اشاره به کاهش میانگین اجرای پروژه‌های مدرسه‌سازی از ۹ سال به ۳ سال، گفت: سهم اعتبارات سازمان نوسازی مدارس در سال ۱۳۹۶، یک و شش دهم درصد بودجه عمرانی کشور بود که در سال ۱۴۰۰ به بیش از ۷ درصد رسیده است.

رخشانی مهر تصریح کرد: در سال ۱۳۹۵ سهم دولت در تکمیل پروژه‌های مدرسه‌سازی مشارکتی ۱۷۰ میلیارد تومان بود که از آن اعتبار هم، فقط ۱۵ درصد تخصیص یافت. در سال ۱۳۹۸ این عدد را به ۸۷۰ میلیارد تومان رساندیم و در سال ۱۳۹۹ این ردیف به ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان رسید و تخصیص کامل را گرفتیم و برای سال ۱۴۰۰، همین ردیف تکرار شد و در سه ماه اول سال آن را به صورت کامل دریافت کردیم.

رخشانی مهر دیوارکشی و محوطه‌سازی مدارس را از مسائل مزمن در آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: به دنبال جذب اعتبار خوب در این زمینه هستیم.

قاضی زاده هاشمی؛ نماینده مردم سرخس، فریمان، رضویه و احمدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: طی پنج سال گذشته ۱۱۸ میلیارد تومان از وزارت نفت در قالب پیوست اجتماعی اعتبار گرفتیم و تا امروز بالغ بر ۷۳ میلیارد تومان تخصیص داده شده است.

 

انتهای پیام/
دولت مدرسه معماری نماینده مردم پروژه های مشارکتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر