کد خبر: 1103969 A

طی یک هفته گذشته هوای ‌پایتخت یک روز در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس و شش ‌پنج روز در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، امروز (۲۳ تیر ماه) نیز هوای ‌پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم است. رگبار ‌پراکنده نیز در ارتفاعات استان تهران ‌پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایلنا، براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی ‌پنج روز آینده در ارتفاعات استان تهران به‌ویژه فردا و جمعه (۲۴ و ۲۵ تیر ماه) رگبار ‌پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و در مناطق جنوبی و غرب استان در ساعات عصر و شب گاهی وزش باد به‌نسبت شدید تا شدید و احتمال خیزش موقتی گرد و خاک مورد انتظار است.

بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبح امروز (۲۳ تیر ماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

افزایش نسبی تندی باد طی روز تا حدودی باعث پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. با این حال با افزایش دما در ساعات بعدازظهر و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پیش‌بینی می‌شود همچنین احتمال وزش باد نسبتا شدید و گسیل گرد و خاک از مناطق مستعد وجود خواهد داشت. وزش باد مؤثر تا اواخر وقت از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش تندی باد تا صبح فردا (۲۴ تیر ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد می‌شود. طی روز به‌تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل می‌کند، هرچند افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق را به دنبال دارد.

با کاهش نسبی تندی باد تا شامگاه فردا (۲۴ تیر ماه) و افزایش ترافیک پیش‌بینی می‌شود که کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

انتهای پیام/
هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر