کد خبر: 1103624 A

استاندار تهران در پیامی ۲۲ تیرماه روز فناوری اطلاعات را تبریک گفت.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی به مناسبت ۲۲ تیرماه زادروز محمد بن موسی خوارزمی و روز فناوری اطلاعات پیام تبریکی صادر کرد؛ متن پیام به این شرح است:

در جهان امروز تکنولوژی اطلاعات، امکان سودمندی و کارآمدی اطلاعات را ممکن ساخته است؛ بکارگیری فناوری اطلاعات، تحول گسترده ای را در امور اداری و سیستم‌های اطلاعاتی باعث شده است، به طوری که امکان انتقال الکترونیکی داده ها، مدارک، اسناد و مکاتبات مختلف از طریق این فناوری فراهم‌ شده است.

یکی از نتایج عمده فناوری اطلاعات، تمرکززدایی در عین تمرکزگرایی است؛ بدین معنی که می‌توان کارها را از راه دور انجام داد بدون آنکه لازم باشد تا در محل حضور فیزیکی و مستمر داشته باشیم که این ویژگی بر کوتاه شدن فواصل زمانی و مکانی به عنوان یک ابر شاهراه تاکید دارد.

توجه به فناوری اطلاعات و تحقق دولت الکترونیک اهمیت فزاینده ای در تکریم ارباب رجوع و کاهش مراجعات اداری دارد؛ از سوی دیگر در شرایط شیوع کرونا به جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و کاهش تردد شهروندان این مهم مورد توجه بسیار می باشد و باید جدی گرفته شود.

اینجانب ضمن تبریک این روز به فعالان و تلاشگران عرصه فناوری اطلاعات در استان تهران؛ امید دارم تا با پیشرفت موثر در این عرصه هم زمینه کاهش شیوع کرونا و هم توسعه کشور در ابعاد مختلف فراهم شود.

انوشیروان محسنی بندپی
استاندار تهران
انتهای پیام/
استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر