کد خبر: 1103420 A

ولی پور با اشاره به این که از تاریخ ۱۳ الی ۱۹ تیرماه ۷۱۷ ماموریت امداد و نجات در سطح کشور انجام شده است از نجات جان ۱۱۲ نفر از شهروندان در عملیات های فنی رهاسازی هلال احمر خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در خصوص ماموریت های امداد و نجات از تاریخ ۱۳ الی ۱۹ تیرماه گفت: در این مدت۷۱۷ ماموریت امداد و نجات در سطح کشور انجام که ۵۹ درصد ماموریت ها جاده ای، ۱۵ درصد در حوزه ارائه خدمات حضوری، ۱۲ درصد در خصوص حوادث شهری، ۷ درصد امدادرسانی به حوادث کوهستان، حوادث دریایی ۲ درصد، آتش سوزی جنگل ها ۱ درصد و ۴ درصد ماموریت ها نیز در سایر حوزه ها انجام شده است.

وی افزود: در این ماموریت ها به ۲۸۶۴ نفر از شهروندان امدادرسانی شد و ۳۸۷ نفر از مصدومین به مراکز درمانی منتقل شدند و طی ۶۶ عملیات نجات فنی، ۱۱۲ نفر رهاسازی شدند و به ۸۸ نفر از افراد آسیب دیده و در راه مانده اسکان اضطراری داده شد.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به مهم ترین حوادث در این بازه زمانی اظهار کرد: در مورخ سه شنبه، ۱۵ تیرماه یک فقره واژگونی مینی بوس در محور پاوه به روانسر منجر به حادثه دیدن ۱۵ نفر شد که ۱۱ نفر مصدوم در محل حادثه درمان و ۴ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند. همچنین در روز چهارشنبه، برخورد اتوبوس با سواری لیفان و تریلر ماک با کامیون در محور نطنز به کاشان منجر به حادثه دیدگی ۵۲ نفر شد که ۵ نفر جان باخته و ۸ نفر از مصدومین نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

ولی پور ادامه داد: در روز پنجشنبه هفته گذشته نیز یک حادثه غرق شدگی در سد خاکی شهرستان سیرجان گزارش شد که در این حادثه نیز ۳ نفر جان باخته و پس از انجام عملیات جست و جو پیکر هر سه شهروند کشف و به عوامل اورژانس تحویل داده شد. روز جمعه نیز واژگونی یک دستگاه وانت پیکان در جاده قدیم بندرگز به کردکوی نیز حادثه آفرید که ۸ مصدوم به جا گذاشت و سه نفر به علت جدی بودن مصدومیت به مراکز درمانی منتقل شدند. همچنین در همان روز وقوع زلزله ۵ ریشتری در شهرستان نقده منجر به اعزام تیم های هلال احمر به کانون اصلی زلزله شد که خوشبختانه منجر به مصدومیت و جان باختن شهروندان نشد.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در این مدت ناوگان هوایی جمعیت هلال احمر نیز ۲۱ ساعت پرواز در قالب ۳۵ سورتی داشته است که در این حین ۵۱ نیروی عملیاتی به مناطق منتقل شده اند و ۵۰۰ کیلوگرم بار نیز جا به جا شد و ۴ مصدوم حوادث نیز به بیمارستان ها منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات در خصوص زلزله های رخ داده در کشور گفت: از تاریخ ۱۳ الی ۱۹ تیرماه ۳۸ زمین لرزه با قدرت بیش از ۲.۵ ریشتر در کشور به وقوع پیوست که بزرگ ترین آن ها زلزله ۵ ریشتری نقده بود. در این مدت ۴ زمین لرزه بین ۴ تا ۵ ریشتر، پنج زمین لرزه بین ۳ تا ۴ ریشتر و ۲۸ زمین لرزه با قدرت بین ۲.۵ تا ۳ ریشتر رخ داده است که خوشبختانه هیچ کدام خسارت جانی در پی نداشت.

انتهای پیام/
مهدی ولی‌پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر