کد خبر: 1103410 A

عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران گفت: از نماینده مجلسی که در رسانه ملی به دروغ، ردصلاحیت شده‌های شهر تهران را فاسد دانست شکایت خواهم کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت نظری در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: امروز که پس از فروشستن غباری که به واسطه رقابت‌های انتخاباتی برخواسته بود به چهارسال گذشته نگاه می‌کنم، لازم می‌دانم یادآوری کنم که دورانی سخت و پرتلاطم را پشت سر گذاشتیم. از اعتراضات دی‌ماه سال 96 تا آنچه که در آبان ماه 1398 و پس از آن در ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی رخ داد، شهادت سردار دلها حاج قاسم عزیز، همه و همه رخدادهای اجتماعی تلخ و دردآور بود. شیوع کرونا، تحریم‌های کم سابقه جهانی و پمپاژ یاس و ناامیدی از سوی برخی دشمنان که ازقضا با جریانی در داخل نیز هم‌صدا و هم‌گام شده بودند، دست به دست هم دادند تا امید، این بذر هویت همه ما را نابود کنند.

او با تاکید بر اینکه هیچ‌کدام از این اتفاقات که سبب ناراحتی و رنجش مردم ایران و به‌تبع آن تهران شد، در ید اختیارات و وظایف شورای شهر تهران نبود گفت: ما گرچه تلاش کردیم تا در حد وسع و توان خود، مرهمی بر این زخم‌های کاری باشیم، اما افسوس که این زخم‌ها بسی عمیق و نمک‌پاشان بر آن نیز قوی‌تر بودند.

نظری ادامه داد: همه ما از تورم، گرانی، مشکلات معیشتی، کمبود شغل، عدم امکان تشکیل خانواده برای جوانان، نبود گاه و بی گاه کالاهای اساسی از جمله دارو، کمبود و قطعی برق و امثال اینها که کم هم نیست و کمر خم می‌کنند رنج می‌کشیم، اما واقعیت آن است که حل هیچ‌یک از موارد برشمرده، در حیطه اختیارات و وظایف شورای شهر یا شهرداری نیست.

نظری گفت: اصلاح‌طلبان به سبب رد صلاحیت‌های سیاسی و به سبب تک‌روی‌ها و مشکلات داخلی، انتخابات شوراها را واگذار کردند. اصولگرایان پیروز میدانی کم‌رقیب شده و تاسف‌بارتر آنکه در سایه عدم مشارکت بالا و حذف شماری قابل توجه از اصلاح‌طلبان، این‌بار از آرای باطله نیز در انتخابات شکست خورده و در مقایسه با آرای چهارسال پیش خودشان هم به مراتب رای کمتری به‌دست آوردند.

او با بیان اینکه بنده و بسیاری دیگر بارها و بارها هشدار داده بودیم که ناامید کردن مردم از انتخاب‌شان، سنگ‌اندازی در مسیر تحقق اراده‌شان و کم‌اثر نشان دادن رای‌شان، نتیجه‌ای شوم و هولناک درپی خواهد داشت اظهار کرد: بارها و بارها گفتیم که ناامید کردن مردم از اصلاح‌طلبان، نه تنها رای را به سبد آرای اصولگرایان اضافه نخواهد کرد، که از آن خواهد کاست و امروز طوفان بادهایی را که کاشتید درو می‌کنید.

نظری افزود: این شاید جزو آخرین هشدارهایی باشد که از یک تریبون رسمی و از سوی یک اصلاح‌طلب به شما داده می‌شود. از چند روز آینده، حاکمیت یک‌دست اصولگرایان در تمام ارکان کشور آغاز شده و آن وقت باید به همان رای‌دهندگان پاسخ دهید که چه‌طور می‌خواهید مشکلات را حل کنید. چه‌طور شما که تا دیروز اف.ای.تی.اف و مذاکره را نقشه دشمن و مذموم می‌شمردید، امروز بدون آنها می‌خواهید دولت را اداره کرده و سفره‌های مردم را رنگین کنید؟ اگر بر مسیری که مدعی بودید بروید که اوضاع را از امروز هم سخت‌تر خواهید کرد و مشکلات معیشتی مردم بیشتر می‌شود و نهایتا بزرگ‌ترین بازنده این کارزار، نظام خواهد بود. اگر هم مسیری خلاف گفتار دیروزتان رفتید که بر شمار آرای باطله خواهید افزود.

او با بیان اینکه حافظه جمعی و تاریخی مردم، برخلاف آنچه که عده‌ای دوست دارند ضعیف نیست و زمان عمل فرارسیده ادامه داد: بزرگواران؛ گمان می‌کنم ما آخرین نسلی هستیم که نسبت به آینده کشور و برای حل مشکلات آن هشدار می‌دهیم. باوجود اینکه نسل ما و نسل‌های پیش از ما بر این مشی استوار بوده‌ایم و خواهیم ماند، امیدوارم نسل‌های بعد نیز راهی غیر از هشدار و گفت‌وگو نشناسند.

نظری تاکید کرد که اداره تک‌صدایی کشوری به عظمت و تکثر ایران ممکن نیست ما نگران فردای ایران عزیزمان هستیم. ایرانی که پیش‌تر نیز با تمام ادعاها و اراده‌ها یک‌صدا و یک‌دست نشد.

عضو شورای شهر تهران گفت: دوران بزن در رو ها تمام شده و من به همین سیاق، از نماینده مجلسی که در رسانه ملی به دروغ، ردصلاحیت شده‌های شهر تهران را فاسد دانست شکایت خواهم کرد. به‌نظرم انتظاری غیرمنطقی نیست اگر در مورد ردصلاحیت خودم، بخواهم هر سند و مدرکی وجود دارد علنی و توسط هیات نظارت در رسانه‌های رسمی مطرح شود تا اگر به اموال یا ناموس ملت خیانت کردم،‌ رسوا شوم و مردم به عنوان عادل‌ترین قاضی، قضاوتم کنند. این انتظار پایانی ندارد جز دادگاه، که لااقل شاید قاضی مجبورتان کند که سند ارایه کنید!

نظری افزود: در این روزهای پایانی این دفتر از عمر کاری‌مان، امروز فرصتی برای ارائه گزارش عملکرد از آنچه که در دوره پنجم شورای شهر تهران، ری و تجریش انجام دادیم و معتقدم که بسیار قابل دفاع است، وجود ندارد. نمی‌توان به مردمی که بارها و بارها امیدشان را به مسلخ بردند و بردیم، از آنچه که انجام شده بگوییم.

نظری با بیان اینکه جامعه عصبانی، گوش شنوایی برای گزارش عملکردها ندارد گفت: اما برای ثبت در تاریخ و برای آنکه خناسان نگویند کاری نکرده‌ایم، حتما باید آن را بازگو کنیم. گزارش از عملکردمان را ارائه می‌کنیم و بارها و بارها آن را تکرار می‌کنیم تا گوشی نشنیده باقی نماند.

عضو شورای شهر تهران در پایان گفت: اما درکنار آن، امروز که حاکمیتی یک‌دست را در سراسر کشور تجربه می‌کنیم، من و بسیاری از هم‌فکرانم به‌عنوان جزوی از خانواده بزرگ جمهوری اسلامی که حضرت امام(ره) بنیانش را نهاد، خود را در مقام نقد قدرت و مطالبه‌گری آنچه که مردم می‌خواهند قرار می‌دهیم و تلاش خواهیم کرد تا صدایی باشیم برای آنها که ناامیدشان کردید، تحقیرشان کردید اما همچنان در انتظار روزنه‌ای از امید مانده‌اند. قدرت مردم را دست کم نگیرید که هیچ یک از ما، بدون پشتوانه مردم، هیچ جایگاهی نخواهیم داشت.

انتهای پیام/
حجت نظری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر