کد خبر: 1102798 A

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش «مسابقات قرآنی» را حلقه اتصال بین دانش‌آموزان، معلمان و جامعه به قرآن دانست و «معلمان» را حلقه اتصال دانش آموزان به قرآن نامید که می توانند در سراسر کشور، جریان‌‌های قرآنی، ایجاد کنند.

به گزارش ایلنا، علیرضا کاظمی در اختتامیه ششمین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور، فعالیت‌های قرآنی را از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه پرورشی عنوان کرد و گفت: فعالیت‌های قرآنی نه تنها در شرایط کرونایی متوقف نشد، بلکه خلاقانه و باشکوه استمرار پیدا کرد و این به همت همه فعالان و همکاران حوزه قرآن در کشور است. همکاران استان خراسان رضوی که یک پای ثابت فعالیت‌های قرآنی کشور هستند، امسال نیز مهربانانه، عاشقانه و خالصانه این میزبانی را پذیرفتند و به بهترین شکل ممکن برگزار کردند.

وی ادامه داد: امسال ششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور را برگزار کردیم، پیامدهای موثر و ارزشمند این حرکت قرآنی در سطح کشور بی شمار است.

وی افزود: معلمی که راهبر تربیتی یک مجموعه است و در طول شبانه‌ روز در کلاس های متعددی حضور پیدا می‌کند، آشنایی و انس با قرآن او می‌تواند زمینه انس و آشنایی دانش‌آموزان با قرآن را فراهم کند.

کاظمی گفت: کلاسی که یک معلم قرآن در آن حضور دارد، حتماً رفتار دانش آموزان آن کلاس در تراز قرآن است وبراساس ترازسندتحول بنیادین این معلم می تواند برای دانش‌آموزان ، الگو باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: معلمان به عنوان مراجع اجتماعی در سطح کشور هستند که مورد اعتماد عمومی جامعه قرار دارند، هر چقدر انس و الفت بیشتری با قرآن داشته باشند می‌توانند مرجعیت خودشان را بیشتر حفظ کنند و ارتقا دهند.

وی افزود: ارتقای توانمندی‌ها و شایستگی‌های معلمان به عنوان راهبران تربیتی از اهدافی است که دنبال می‌کنیم و از همه مهم‌تر معرفی چهره‌ها و معلمان الگو در حوزه قرآن عترت و نماز در سراسر کشور است. معلمان همیشه می‌توانند الگوسازی و جریان سازی کرده و شوق انگیز باشند.

کاظمی گفت: مسابقات قرآن حلقه اتصال دانش‌آموزان، معلمان و جامعه به قرآن است، ما معتقدیم معلمان می‌توانند جریان‌های قرآنی ارزشمندی را در سراسر کشور ایجاد کنند. شکوفایی استعدادها و سرمایه‌های قرآنی یکی از پیامدهای ارزشمند این مسابقات است و هر ساله بخشی از چهره‌های ملی و بین المللی قرآنی در سطح کشور متعلق به همین مسابقات قرآن هستند.

 

انتهای پیام/
جامعه دانش آموزان قرآن معلم وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر