کد خبر: 1101805 A

دین‌پرست:

معاون وزیر کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا پس از بازدید از از بیمارستان ٣٢ تختخوابی دارالشفاء میرجاوه، گفت: تمامی شاخص‌های چهارگانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت بهداشت فردی و نحوه استفاده از تهویه در اماکن عمومی در استان سیستان و بلوچستان با میانگین کشوری فاصله دارد و ضرورت تقویت پروتکل های بهداشتی در این استان به صورت جدی مطرح است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین‌پرست معاون اقتصادی وزیر کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا  امروز به همراه معاونین امنیتی و اقتصادی استانداری استان سیستان و بلوچستان و  فرماندار میرجاوه از پایانه مرزی میرجاوه و وضعیت اجرای پروتکل ها و مقررات مقابله با کرونا در این پایانه و همچنین بیمارستان  ٣٢ تختخوابی دارالشفاء شهر میرجاوه بازدید کرد.

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا پس از پایان این دو بازدید گفت: این اولین سفر من بعد از چند سال است که برخلاف هدف همیشه در حوزه بررسی مشکلات اقتصادی، اجرای اسناد توسعه و محرومیت‌زدایی این استان انجام می‌شود.

دین پرست با بیان اینکه  سفر به استان پهناور سیستان و بلوچستان به دستور وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا با چند هدف انجام شده، تصریح کرد:  امید است تمامی مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و همچنین قرارگاه عملیاتی را در این سفر در سیستان و بلوچستان مورد بررسی قرار دهیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور بیان کرد: در این سفر چند موضوع خیلی مهم هدف‌گذاری شده که مهمترین شان نحوه اقدامات گسترده نیروهای مسلح در مرز برای جلوگیری از تردد اتباع غیرمجاز بوده برای اینکه از این مسیر ویروس کرونا وارد کشور نشود.

وی ادامه داد: ابلاغیه‌های زیادی داشتیم از سوی رییس جمهوری، وزیر کشور به عنوان رییس شورای امنیت کشور، رییس ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده ناجا که بیش‌از ۲۰ بخشنامه و دستورالعمل برای جلوگیری از این ترددها صادر شده که این موضوع در این سفر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دین پرست در بخش دیگری از صحبت هایش گفت:  روند اقدامات وزارت بهداشت در اجرای ابلاغیه قرارگاه عملیاتی مبنی بر اینکه از ورود این ویروس و گردش آن به عمق ۲۰۰ کیلومتری کشور جلوگیری کنند نیز در این سفر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دین پرست در پایان  به مهم ترین ماموریت این سفر یعنی بررسی وضعیت بیمارستان های ناتمام در استان اشاره کرد و گفت: تلاش داریم با هماهنگی با استانداری ها و وزارت بهداشت، آخرین وضعیت بیمارستان های ناتمام را در استان مورد بررسی و نسبت به تکمیل پروژه ها اقدامات لازم را انجام دهیم.

انتهای پیام/
بابک دین‌پرست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر