کد خبر: 1101658 A

مدیر کل دفتر ساماندهی امور جوانان برنامه‌های معاونت جوانان در هفته ازدواج را اعلام کرد..

به گزارش خبرنگار ایلنا نشست خبری محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان به مناسبت هفته ازدواج صبح امروز در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد‌.

اعظم کریمی مدیر کل دفتر ساماندهی امور جوانان خاطر نشان کرد: تلاش شد در روزهای این هفته به موضوعات مبتلا به جوانان بپردازیم، دوشنبه روز ملی ازدواج است و روز ازدواج به هنگام، سه شنبه به عنوان نقش مشاوره پیش از ازدواج، چهارشنبه روز ترویج و تسهیل ازدواج با مشاوره خیرین و سازمان‌های فعال در این زمینه است، پنجشنبه روز توانمند سازی جوانان، تقویت مهارت و جامعه سالم و با نشاط نام گرفته است، همچنین جمعه روز ازدواج، ترویج فرزندآوری و تقویت مهارت تربیت فرزند است. شنبه روز عفافت و حجاب و تعالی خانوده نام گرفته است. یکشنبه نیز روز سواد رسانه‌ای و آگای بخشی به جوان در فضاب مجازی خواهد بود.

کریمی گفت: یکی دیگر از برنامه‌های ما کپمین مشاوره رایگان است، ما ۴۳۰ مرکز مشاوره تخصصی در سراسر کشور داریم که در این هفته مشاوره رایگان می‌دهند . روز دوشنبه آیین روز ملی ازدواج را با حضور وزیر ورزش و رییس کمیسیون فرهنگی خواهیم داشت.

وی خاطر نشان کرد: با شناسایی مسائل و موانع پیش روی ازدواج جوانان، چندین کمپین شکل گرفته که یکی از آنها کمپین "ساده زیر یک سقف" است تا جوانان زندگی خود را بدون هزینه‌های مرسوم آغاز کنند. کمپین حذف مراسم‌های بازدید از جهزیه نو عروس، پویش با افتخار ایرانی می‌خرم، برای تهیه جهزیه از اجناس ایرانی است. پویش مهریه هم برای مهریه‌های آسان و پویش لذت مادری و شوق پدری هم برای ترغیب فرزند آوری است. همچنین پویش ریحانه را داریم که جهت مقابله با مدهای خارج از عفاف است.

ادامه دارد...

انتهای پیام/
مدیر کل دفتر ساماندهی امور جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر