کد خبر: 1101636 A

شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: با اقدامات انجام شده از سوی مرکز تحقیقات، آموزش ومشاوره فضای سبز این منطقه از ابتدای سال تاکنون کاهش درختان رو به زوال از ۲۹۴ اصله به ۱۴۱ اصله درخت در سال ۱۴۰۰ محقق شد.

به گزارش ایلنا، نصراله آبادیان با بیان این که مهم‌ترین تاثیر فضای سبز در شهرها تعدیل دما، افزایش رطوبت نسبی، لطافت هوا و جذب گردوخاک است؛ افزود: با توجه به این که کاشت درختان جدید و استقرار آن‌ها در محیط به ویژه محیط‌های شهری و معابر مستلزم هزینه‌های مالی و زمانی زیادی خواهد بود تا جایگزین درختان کهنسال و استقرار یافته شوند بنا بر این حفظ ونگهداری از درختان موجود بسیار ضروری و مهم است. 

آبادیان ادامه داد: در این راستا مرکز تحقیقات، آموزش ومشاوره فضای سبز منطقه ۱۱ اقدام به شناسایی درختان رو به زوال و تشکیل پرونده گیاهپزشکی برای آن‌ها کرد و در پی آن اقدامات لازم از جمله محلول‌پاشی، محلول دهی و چالکود در زمان‌های مشخص و طبق دستورالعمل سازمان بوستان‌ها انجام و در پرونده گیاهپزشکی هر درخت ثبت شد. 

او همچنین بیان کرد: با آغاز سال ۱۴۰۰ با مراجعه به پرونده‌های گیاهپزشکی این درختان به طور ویژه مورد بازدیدهای مستمر قرار گرفته و با توجه به وضعیت و شرایط ثبت شده در پرونده‌های گیاهپزشکی و مشاهده وضعیت آن‌ها در سال جدید، اقدامات تغذیه‌ای در سال ۱۴۰۰ نیز برای آن‌ها اعمال شد و سپس با ارزیابی وضعیت آن‌ها توسط کارشناسان مرکز تام و تکمیل پرونده‌های گیاهپزشکی در سال جدید شاهد کاهش ۵۰ درصدی درختان رو به زوال در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ بودیم. 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، به گفته شهردار منطقه ۱۱ با برنامه ریزی‌های انجام شده برای حفاظت از سلامت درختان و گیاهان در بخش مرکزی شهر تهران کاهش درختان رو به زوال از ۲۹۴ اصله درخت در سال ۹۹ به ۱۴۱ اصله درخت در سال ۱۴۰۰ محقق شده است.

انتهای پیام/
تهران فضای سبز شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر