کد خبر: 1100916 A

رئیس پلیس راهور ناجا از دقت بالای سامانه ثبت سرعت متوسط خودروها خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار سیدکمال هادیانفر، پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از پلیس راه محور  تهران _ قم با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای تحول سیستمی و هوشمندسازی و برای اینکه ما بتوانیم عامل سرعت، که مرگبارترین علت تصادفات و افزایش صدمات ناشی از آن است، نیاز مند سامانه هایی هستیم  تا بتوانیم برنامه کاهش جانباختگان سوانح رانندگی را به صورت مستمر ادامه دهیم.

وی ادامه داد: در بحث دوربین های ثبت سرعت غیرمجاز  لحظه ای، رانندگان متخلف با دیدن دوربین کنترل سرعت یا تیم گشتی پلیس، سرعت خودرو را  کاهش و بعد از آن افزایش می دادند و به نوعی قانون گریزی انجام می شد.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت:  در سامانه جدید ثبت سرعت متوسط میانگین زمان رسیدن به مقصد ملاک قرار گرفته است واگر قبل از زمان محاسبه شده به مقصد برسند، توسط این سامانه جریمه خواهند شد.

وی تصریح کرد : به طور مثال اگر زمان محاسبه شده برای مسیر تهران _ قم یک ساعت و نیم باشد ، خودرویی که در کمتر از این زمان به مقصد برسد یا بین دوربین اول که عبور خودرو را ثبت می کند تا دوربین های بعدی ، در زمان کمتری طی کرده باشد توسط سامانه ثبت سرعت متوسط جریمه خواهد شد.

سردار هادیانفر با اشاره به آمار اعمال قانون در سامانه جدید ثبت سرعت متوسط بیان داشت : از ابتدای  سال جاری تاکنون حدود ۳۴۰ هزار خودرو توسط سامانه ثبت سرعت متوسط اعمال قانون شده اند وهیچ گونه شکایت واعتراضی مبنی بر وقوع خطا در سامانه مذکور ، دریافت نشده است.

وی افزود: از آنجایی که جریمه ها بر اساس کد اعمال قانون صورت می گیرد در جایی که هر دو سامانه سرعت لحظه ای و سرعت متوسط به طور همزمان کار می کنند  و خودرویی در یک مسیر تخلف سرعت غیرمجاز داشته باشد در واقع سامانه سرعت متوسط  یک بار خودروی متخلف را جریمه خواهد کرد.

رئیس پلیس راهور ناجا بیان کرد: هم اکنون این سامانه در محور های تهران _ قم ،تهران تبریز ، تهران_مشهد و تهران _شیراز به صورت رفت و برگشت فعال است و به احتمال زیاد تا پایان نیمه اول سال جاری بخش زیادی از محورهای مواصلاتی کشور به این سامانه مجهز خواهند شد .

سردار هادیانفر یادآور شد: سامانه ثبت سرعت متوسط که با همکاری سازمان راهداری ، پلیس و سه شرکت دانش بنیان راه اندازی شده است، صددرصد بومی وتولید متخصصان خودمان بوده و کارایی بسیار قابل قبولی نیز دارد.

انتهای پیام/
رئیس پلیس راهور ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر