کد خبر: 1100898 A

مدیرکل پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی از رشد ۴۲ درصدی جریمه وصولی در سال ۹۹ نسبت به مدت زمان مشابه سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، سیدعبدالمجید اجتهادی گفت: در سال ۱۳۹۹ تعداد ۸۲ هزار و ۱۲۳ پرونده است که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد ۸۳ هزار و ۸۷۰ پرونده بوده است که به معنای کاهش یک درصدی پرونده‌ای مختومه نسبت به مدت مشابه سال قبل می‌باشد.

مدیرکل پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی افزود: متخلفان در سال ۹۸ به پرداخت ۱۹ هزار میلیارد ریال و در سال ۹۹ به پرداخت ۲۱ هزار میلیارد ریال جریمه محکوم شده‌اند که مقایسه این آمار نشان دهنده رشد ۸ درصدی جریمه متخلفان است.

وی تصریح کرد: مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال جریمه از متهمان پرونده‌ها در سال ۹۸ و مبلغ ۷ هزار میلیارد ریال جریمه نقدی متهمان در مدت مشابه سال ۹۹ وصول شده است که این آمار بیانگر رشد ۴۲ درصدی میزان وصولی جریمه در حوزه قاچاق کالا و ارز است.

اجتهادی گفت: بیشترین پرونده‌های وارده حوزه قاچاق کالا و ارز در سازمان تعزیرات به ترتیب مربوط به استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی و کمترین پرونده‌های وارده مربوط به استان‌های ایلام و خراسان شمالی است.

وی اظهار داشت: بیشترین آمار فراوانی پرونده‌های قاچاق خروجی در سال ۱۳۹۹ مربوط به سوخت و گوسفند زنده و بیشترین آمار فراوانی پرونده‌های قاچاق ورودی در سال ۱۳۹۹ مربوط به لوازم خانگی، دخانی و پوشاک و منسوجات است.

انتهای پیام/
مدیرکل پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر