کد خبر: 1099824 A

زالی اعلام کرد:

فرمانده مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به قطع برق در استان تهران گفت: مقرر شد سازمان توزیع برق استان به گونه‌ای همکاری کنند که در مراکز بهداشتی، بیمارستانی و تزریق واکسن به وطور ویژه اختلال نداشته باشند و مراکز بهداشتی و درمانی مشکلی در تامین برق نداشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا زالی فرمانده مقابله با عملیات کرونا در کلانشهر تهران در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت: اولین موضوعی که در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت این بود که همه دانشگاه‌های علوم پزشکی بر این نظر بودند که باید آماده‌باش کامل و جامعی برای به ظرفیت درآوردن تحت‌های بیمارستانی انجام شود و این موضوع مورد تاکید قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین باید در بخشهای درمانی با توجه به تجربه‌ای که از خیز چهارم داریم باید نسبت به گسترش جدید و تجهیز بخش‌های درمان سرپایی اقدام کنند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به قطع برق در روزهای اخیر گفت: مقرر شد اداره توزیع برق استان به گونه‌ای همکاری کنند که در مراکز بهداشتی، بیمارستانی و تزریق واکسن به وطور ویژه اختلال نداشته باشند و مراکز بهداشتی و درمانی مشکلی در تامین برق نداشته باشند.

زالی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و اعمال محدودیت‌های جدید، مقرر شد بخش‌های مختلف اجرایی با کمک عوامل بهداشتی در خصوص نظارت‌ها سختگیرانه‌تر اقدام کنند.

وی با اشاره به مشکل دانشگاه‌های علوم پزشکی در تامین هزینه‌ها گفت: با توجه به کاهش جدی درآمدها دانشگاه‌های علوم پزشکی با کاهش جدی نقدینگی مواجه هستند. از سازمان برنامه بودجه در خواست داریم تا اعتبارات مکفی در اختیار دانشگاه‌ها قرار بگیرد. متاسفانه مطالبات بیمارستانی هنوز پرداخت نشده است بدون اعتبارات کار برای ما سخت خواهد شد. همچنین گلایه‌ای در خصوص عدم پرداخت پاداش همکاران ما وجود داشت. برخی عوامل بهداشتی طرح تحول سلامت حقوق اولیه خود را دریافت نکره‌اند از دولت تقاضا داریم تا در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.

فرمانده مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به روند واکسیناسیون در استان تهران گفت: ما در تهران به دلیل جمعیتی که در تهران حضور دارد بالاترین میزان گروه‌های اولویت‌دار را داریم بنابراین نیاز ما به تامین واکسن بسیار ضروری است و باید سهمیه جداگانه‌ای برای تهران در نظر گرفته شود. ما می‌توانیم با افزایش ظرفیت سرعت واکسیناسیون را دو تا سه برابر افزایش بدهیم اما این زمانی تحقق می‌یابد که واکسن در اختیار ما قرار بگیرد.

وی ادامه داد: تنوع افرادی که در تهران نیازمند دریافت واکسن هستند شاید در هیچ منطقه‌ای از کشور وجود نداشته باشد از همین‌رو درخواست سهمیه‌ای از واکسن‌های وارداتی مطالبه جدی ما در استان تهران است.

وی درباره اعمال دورکاری در برخی از ادارت و سازمان‌ها گفت: متاسفانه برخی از ادارات دولتی این قانون را اعمال نمی‌کنند از همین رو قرار شد معاونان استاندار و فرمانداران به صورت جدی این موضوع را پیگیری کنند و گزارشات تخلفات مربوطه به استاندار تهران ارائه دهند. همچنین برگزاری تجمع و مراسم ممنوع است در این جلسه درخواست‌هایی برای برگزاری برخی تجمعات و مراسم‌ها بود که مورد تایید قرار نگرفت و قرار شد فرمانداران با عوامل بهداشتی جلسات تلفیقی داشته و گزارشات روزانه را به استاندار بدهند.

زالی تصریح کرد: ما باید بگونه‌ای عمل کنیم که تاب آوری اقتصادی مشاغل را بالا ببریم. صاحبان مشاغل گلایه‌های متعددی دارند که به حق است. باید با یک نگاه منطقی بجای اینکه مردم را مقصر بدانیم به دنبال حل مشکل آنان باشیم. رسیدگی عاجل به مشکلات صاحبان اصناف و مشاغل تاکنون به طور کامل محقق نشده است. منابع مورد لزوم برای اینکار نیز کفایت نمی‌کند متاسفانه با فرسوده شدن بیماری مشاغل بیشتری آسیب می‌بینند و افراد تهیدست آسیب بیشتری می‌بینند.

وی درباره آخرین آمار کرونا در استان تهران ادامه داد: تا ساعت ۳.۵ امروز در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ هزار بیمار به صورت سرپایی به مراکز درمانی مراجعه داشته‌اند. که این عدد نسبت به دیروز که آمار مراجعه‌کنندگان ۱۰ تا ۱۱ هزار بود. همچنین ۱۳۹۵ بیمار جدید در ۲۴ گذشته بستری شده‌اند با این تعداد که ۲۴۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تعداد به ۵۴۰۰ نفر رسیده و همچنین ۵۲ نفر در تهران فوتی داشته‌ایم.

انتهای پیام/
فرمانده مقابله با کرونا در کلانشهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر