کد خبر: 1099505 A

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: رصد وضعیت سلامت دانشجویان از نظر سلامت جسمی در دستور کار وزارت علوم است و پایش سلامت دانشجویان در سالیان اخیر به شکل جدی دنبال شده است.

به گزارش ایلنا، مجید صفاری نیا با اشاره به ضرورت رصد وضعیت جسمانی دانشجویان اظهار داشت: نقش مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها در سالیان گذشته و بویژه در شرایط کرونایی بر کسی پوشیده نیست و مسئولان وزارت علوم حمایت از این مراکز را یک اصل می‌دانند.

وی با تاکید بر پیوند و ارتباط سلامت جسمی و روانی در همه افراد جامعه گفت: تحلیل وضعیت جسمانی دانشجویان بر اساس غربالگری طرح پایش سلامت در حال انجام است و به زودی گزارش آن برای مسئولان ارائه می‌شود که از نظر چاقی، میزان تحرک، میزان چربی و قند خون و… دانشجویان با چه شرایطی وارد دانشگاه شده‌اند و در طول دو یا سه سال چه تغییراتی کرده اند.

وی افزود: همانگونه که مشکلاتی مانند مصرف دخانیات در سطح جامعه وجود دارد و همه به آن حساس هستند، دانشگاه نیز بخشی از جامعه است و ما باید به این موارد حساس باشیم و برای کاهش کوچکترین میزان آسیب‌های اجتماعی هم تلاش کنیم.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: نگاه بخشی به جامعه مفید نیست و برای ساختن یک جامعه سالم و شاداب باید از مدرسه تا دانشگاه و محیط کار و زندگی یکپارچه دیده شود و در طول یک خط زندگی انواع برنامه ریزی‌های پیشگیرانه و حمایتی از افراد تعریف شود. وی از تلاش کارگروه‌های ایمنی و محیط دانشگاه‌ها در خلال سالهای اخیر و به ویزه در ایام کرونا تشکر کرد. و اقدامات این کارگروه‌ها را در کاهش مخاطرات محیطی و بحران‌های محیطی و پیشگیری ستودنی دانست. و اعلام کرد عملکرد دانشگاه‌ها در حوزه بهداشت و درمان، عربال‌گری و سم‌زدایی و پیشگیری از کرونا موفقیت‌آمیز بوده است

صفاری نیا از رویکرد جدید دستگاه‌های مانند سازمان بهزیستی، تامین اجتماعی، وزارت بهداشت، وزارت ورزش و ستاد مبارزه با مواد مخدر در ارایه کمک‌های مادی و حمایتی به وزارت علوم و دانشگاه‌ها قدردانی کرد و گفت: یک دانشگاه سالم و با نشاط، یک جامعه پیشرفته را می‌سازد.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان از آغاز فعالیت کارگروه‌های علمی تخصصی در این اداره کل خبر داد و گفت: یکی از این کارگروههای تازه تاسیس، کارگروه دانشجویان کم توان جسمی است و این کارگروه برای ارائه خدمات و تسهیل فعالیت دانشجویان معلول در دانشگاه مشغول برنامه ریزی است.

انتهای پیام/
تامین اجتماعی جامعه ستاد مبارزه با مواد مخدر سلامت وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر