کد خبر: 1099191 A

وزیر کشور خبر داد:

وزیر کشور از با اعلام خبر تشکیل مرکز رصد اجتماعی کشور گفت:‌ مرکز رصد ملی با تاکیدات مقام معظم رهبری و با تشویق و ترغیب رئیس جمهور تشکیل و دستگاه ها کار خود را شروع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در حاشیه صد و سی امین نشست شورای اجتماعی کشور گفت: امروز توفیق شد که در جلسه شورای اجتماعی یک موضوع بسیار مهم و پراهمیت را که مورد تاکید و توصیه مقام معظم رهبری بود به منصه ظهور و  تحقق و تکمیل و اجرایی دربیاوریم.

وی ادامه داد: این موضوع تشکیل مرکز رصد اجتماعی بود این جامعه یک موجود پویا و زنده و فعال و متغیر است  اگر بخواهیم این جامعه را به عنوان عرصه فعالیت عموم مردم در ابعاد اقتصادی، اجتماعی، سیاسی فرهنگی و امنیتی مدیریت کنیم، اگر بخواهیم برای مدیریت مردم در عرصه های مختلف برنامه‌ریزی و هدفگذاری کنیم، باید دارای اطلاعات و داده‌ها و آمار، رفتار جمعیت و جامعه در حوزه های مختلف در زمانهای متفاوت و در جغرافیای متفاوت باشیم.

وی تصریح کرد: از همین رو مرکز رصد ملی با تاکیدات مقام معظم رهبری و با تشویق و ترغیب رئیس جمهور تشکیل و دستگاه ها کار خود را شروع کردند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: امروز که دستگاه‌ها از جمله قوه قضاییه و نیروی انتظامی وزارت رفاه و سازمان بهزیستی و ... گزارش دادند. نشان داد که زحمات زیادی کشیده شده است که همه با هم در مرکز رصد و اجتماعی در وزارت کشور لینک شوند و مبتنی بر آن برنامه ریزی و مدیریت اقدام شود.

رحمانی فضلی تصریح کرد: این پدیده  بسیار مبارک است و تا الان در کشور یک مرکزیت که این رصد را انجام دهد و این داده‌ها را روح ببخشد و تحلیل کند و تبدیل به برنامه‌ریزی کند نداشتیم و هر دستگاه به صورت مستقل کار می کرد. کمیته امداد، بهزیستی، قوه قضاییه، ناجا و دستگاه‌های دیگر که به عنوان مسئول بخشی از این داده‌ها هستند امیدوارم بتوانند از این داده های مشترک استفاده کنند.

وی ادامه داد:  انشاالله این مراکز به وزارت کشور متصل خواهد شد و همه با یک ظرفیت مشترک عمل خواهند کرد و وزارت کشور به آنها لینک خواهند داد تا از داده ها به صورت مشترک استفاده کنند و این امر مبارک است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد:  این امر خیر می تواند منشاء بسیاری از تحولات و تغییرات هدفدار و برنامه ریزی شده باشد  و با تحلیل مناسب می‌توانیم  تحولات و تغییرات را پیش‌بینی و بسترسازی کنیم، حتما باید از این جریان مراقبت و صیانت و تقویت شود تا بهره‌برداری مناسب از آن صورت گیرد.

انتهای پیام/
وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر