کد خبر: 1099044 A

مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: در روزهای اخیر و در مناطق سیل زده، ۳۹۲ نفر از هموطنان از خدمات جمعیت هلال احمر بهره منده شده و ۱۰ نفر از شهروندان نجات و به مناطق امن منتقل شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در خصوص گزارش سوانح جوی از ٧ لغایت ١٣ تیرماه سال ۱۴۰۰ اعلام کرد: ٧ استان، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، سمنان، سیستان و بلوچستان، کرمان، گلستان و مازندران متاثر از حوادث جوی شده که به ١٩ شهر و روستا و ٢ محور متاثر از سیل امدادرسانی شد.

در ادامه این گزارش آمده است: ۳۹۲ نفر از هموطنان در این عملیات ها از خدمات جمعیت هلال احمر بهره منده شده و برای ۲۷ نفر اسکان اضطراری مهیا شد. همچنین ۱۰ نفر از شهروندان به مناطق امن منتقل شدند و ۶۵ واحد مسکونی از آب تخلیه شدند. در این عملیات ها ۳۱ تیم امدادی شامل ۱۱۸ نیرو حاضر بوده و ۴ دستگاه چادر در میان آسیب دیدگان توزیع شد.

در پایان لازم به ذکر است اقلام اولیه و اضطراری نظیر ۱۱۹ تخته پتو، ۸۹ تخته موکت، ۴۳ کیلوگرم نایلون، ۱۵۲ قوطی کنسرو، ۱۸۰ کیلوگرم برنج، ۴۰ کیلوگرم حبوبات و ۵۵ کیلوگرم قند و شکر در میان شهروندان آسیب دیده توزیع شد.

انتهای پیام/
مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر