کد خبر: 1098691 A

رئیس پلیس فتا استان کردستان از شناسایی و دستگیری اعضاء باند کلاهبرداری رایانه‌ای با بیش از ۵۰۰ شاکی طی یک عملیات هوشمندانه پلیسی توسط مأموران پلیس فتا خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ مهدی دانش پور، رئیس پلیس فتا استان کردستان اظهار داشت: با اعلام یکی از شهروندان به مأموران پلیس فتا و بیان اینکه با مراجعه به یکی از وب‌سایت‌های تبلیغاتی جهت خرید گوشی تلفن همراه، مورد کلاهبرداری رایانه‌ای قرارگرفته است، موضوع به‌ صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های مقدماتی مشخص شد فرد موردنظر با مراجعه به یکی از وب‌سایت‌های تبلیغاتی مبلغ ۴۰ میلیون ریال جهت خرید گوشی تلفن همراه از طریق درگاه پرداخت اینترنتی واریز کرده و در قبال آن گوشی به وی تحویل داده نشده است.

این مقام انتظامی با اشاره به اقدامات تخصصی و بهره‌گیری از آخرین روش‌های خاص پلیسی در خصوص شناسایی و دستگیری عاملان این کلاهبرداری گفت:  با تلاش بی‌وقفه و اقدامات تخصصی مأموران پلیس فتا سه  نفراز اعضاء باند کلاهبرداری در یکی از استان‌های مرکزی کشور شناسایی و با هماهنگی قضائی در یک عملیات هماهنگ و هم‌زمان دستگیر شدند.

دانش پور تصریح کرد: در ادامه تحقیقات مشخص شد متهمان با راه‌اندازی ۴ فروشگاه اینترنتی فروش گوشی تلفن همراه و تجهیزات جانبی اقدام به کلاهبرداری از مردم می‌کردند.

 وی در ادامه عنوان کرد: با پیگیری‌های مستمر مأموران پلیس فتا تاکنون ۵۰۵ نفر از شکات در سراسر کشور شناسایی شدند که درمجموع بیش از ۲۸ میلیارد ریال از آن‌ها کلاهبرداری شده است و متهمان پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

رئیس پلیس فتا استان کردستان به‌ منظور پیشگیری از وقوع این‌گونه جرائم به شهروندان توصیه کرد: به‌هیچ‌عنوان فریب تبلیغات دروغین را نخورند و حتی‌المقدور سفارشات کالا و اقلام موردنیاز خود را صرفاً از سایت‌های فروشگاهی معتبر انجام دهند.

وی از مردم خواست: از سایت‌هایی خرید کنند که حتماً نماد اعتماد الکترونیکی را داشته باشند و حتی‌المقدور خریدوفروش کالاهای خود را به‌صورت حضوری در شهر و یا استان محل سکونت خود انجام دهید.

انتهای پیام/
رئیس پلیس فتا استان کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر