کد خبر: 1096560 A

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش خبر داد؛

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه کمیته ملی پارالمپیک، معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش و سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از فعالیت بیش از ۳۳ هزار نیروی متخصص تربیت بدنی در آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش ایلنا،‌ مهرزاد حمیدی در این آیین ضمن ابراز خوشحالی از مبادله تفاهم‌نامه اظهار کرد: آموزش‌وپرورش وزارتخانه‌ای با بیش از یک میلیون معلم و ساختاری مویرگی در تمام نقاط کشور است که کارهای تیمی در آن با قدرت و سرعت بسیار بالایی، قابلیت انجام دارد.

وی افزود: در حوزه تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش ۴۰ هزار نیرو وجود دارد که بیش از ۳۳هزار نفر از آن‌ها نیروهای متخصص حوزه تربیت‌بدنی هستند و استعدادیابی و پرورش قهرمانان آینده از دل مدارس و از سوی همین نیروها صورت می‌گیرد.

حمیدی با بیان این که ورزش جانبازان و معلولان کشور در کل دنیا جایگاه برجسته‌ای دارد، اظهار کرد: شناسایی استعدادهای ورزشی کشور در حوزه معلولان نیز از آموزش‌وپرورش شروع می‌شود و آموزش‌وپرورش آمادگی هر نوع همکاری با کمیته ملی پارالمپیک را دارد.

وی تصریح کرد: «پارالمپیک» برندی است که از آن می‌توان در گفتمان‌سازی خانواده‌ها برای ترغیب دانش‌آموزان استثنایی به ورزش، افزایش فعالیت‌های بدنی این دانش‌آموزان و استعدادیابی استفاده نمود.

در ادامه این نشست خسروی وفا؛ رئیس کمیته ملی پارالمپیک نیز اظهار کرد: گام اول ورزش قهرمانی حوزه پارالمپیک از مدارس شروع می‌شود و این تفاهم‌نامه موجب همکاری مشترک در استعدادیابی و رشد ورزش دانش‌آموزان با نیازهای ویژه خواهد شد.

وی با اشاره به نقش اصلی خانواده‌ها در ترغیب دانش‌آموزان استثنایی به ورزش گفت: یکی از ورزش‌های حوزه معلولان ورزش بوچیا است که بیشترین جذب در این ورزش مربوط به ایران است و این جاذبه با تکیه بر ظرفیت خانواده‌ها شکل گرفته است.

 

انتهای پیام/
آموزش و پرورش سلامت معلولان وزارت آموزش و پرورش تربیت بدنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر