کد خبر: 1096465 A

آیین امضای تفاهم نامه ایجاد نهاد داوری فیمابین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران و شرکت خودرو سازی سایپا برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار با حضور قائم مقام معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در مورخ ۶ تیرماه انجام شد از خط تولید شرکت سایپا بازدید میدانی بعمل آمد و گزارشی از روند فعالیت، مشکلات و چالش‌های موجود توسط مدیران مجموعه سایپا ارائه شد.

رضا مسعودی‌فر در ادامه ضمن تشکر از توقف تولید خودروی پراید و همچنین راه‌اندازی خط تولید خودروی شاهین در شرایط تحریم ، پیشنهاد کرد که فرایند داوری در قالب یک سازوکار مشخص و از پیش تعیین شده در قراردادهای تنظیمی ذکر شود و از یک سازمان یا موسسه حقوقی جهت انجام امور داوری و تعیین داور استفاده گردد تا تأثیر آن در کاهش دعاوی این شرکت خودرو ساز مشهود باشد.

علی دیزجی در این نشست بیان کرد: با عنایت به اینکه در بند الف ماده ۱۱۶ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران در راستای کاهش مراجعه مردم به مراجع قضایی و تسریع در حل و فصل اختلافات، ایجاد و توسعه نهادهای داوری تکلیف شده و در سند تحول قضایی مصوب ریاست محترم قوه قضاییه (ماموریت۱-چالش۲)توسعه روش های حل اختلافات جایگزین رسیدگی قضایی و ارتقاء و ساماندهی نظام داوری پیش بینی شده است.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه بیان کرد: به علت حدوث خیلی از منازعات و اختلافات و دعاوی در قراردادهای تنظیم شده فیمابین شرکت با مشتریان جهت فروش محصولات خود و همچنین قراردادهای خرید و فروش قطعات خودرو می باشد. مقتضی است مبحث داوری در قراردادهای تنظیمی توسط شرکت سایپا با مشتریان و ذینفعان پیش بینی گردد ، تا به هنگام اختلاف در تفسیر یا اجرای قرارداد ، داوران مداخله و رأی مقتضی را اصدار کند.

دراین نشست مقرر شد از سال ۱۴۰۰ شرکت سایپا در کلیه قراردادهای تنظیمی ( فروش محصولات خود به مشتریان و فروش قطعات خودرو ) شرط داوری را با رعایت مقررات قانون آیین دادرسی مدنی در عقود و قراردادهای تنظیم شده به شرط موافقت طرفین قرارداد پیش بینی و بر همین مبنا دعاوی ناشی از قراردادهای تنظیمی ، توسط داوران رسیدگی و رأی مقتضی اصدار گردد

همچنین شرکت خودرو سازی سایپا هر شش ماه یکبار گزارش عملکرد اتاق داوری خود را به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران ارسال کند.

IMG_1868

IMG_1804

 

IMG_1790

IMG_1781

انتهای پیام/
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر