کد خبر: 1096104 A

حاج‌محمدی با حضور در شعب دادسرا و دادگاه انقلاب تهران گفت: به شخصه اعتقاد دارم برای رعایت حقوق جامعه گاهی باید نسخه حبس را برای مجرم تجویز، ولی همیشه حبس، نسخه درمانی مناسب نیست و نباید به عنوان اولین راهکار درنظر گرفته شود.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی حاج‌محمدی پیش از ظهر امروز و در ششمین روز هفته قوه قضائیه از «دادسرا و دادگاه انقلاب تهران» بازدید کرد.

رئیس سازمان زندان‌ها در حاشیه این بازدید پنج ساعته گفت: حضور قضات در زندان‌ها را در فرآیند اصلاح و تربیت مددجویان امری ضروری می‌دانم. چه بسا لازم است همکاران قضایی ما با حضور در زندان‌ها، همانند یک پزشک، روند درمانی محکومان و نتیجه تاثیرات نسخه درمانی را بررسی کنند.

وی افزود: چنین سرکشی‌ها و بازدید‌های مستقیمی می‌تواند درمواقع لزوم موجبات تجدیدنظر در احکام صادره را فراهم سازد.

حاج‌محمدی تأکید کرد: ۴۴ درصد از محکومان به‌طور مستقیم و ۲۶ درصد نیز غیرمستقیم مربوط به جرائم مواد مخدر هستند و این یعنی ۷۰ درصد آمار زندانیان کشور؛ در بسیاری از این پرونده‌ها می‌توان از مجازات جایگزین حبس استفاده کرد و حتما زندان مکان و درمان مناسبی برای معتادین نیست

گفتنی است؛ محمدمهدی حاج‌محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها با حضور در دادسرا و دادگاه انقلاب تهران از بخش‌های مختلف این مرکز ازجمله شعب دادگاه، دادسرا، اجرای احکام، تجدیدنظر، شعب اصل ۴۹ و مجموعه اداری آن بازدید کرد و با قضات و کارکنان قضایی و اداری به گفتگو نشست.

در این سرکشی سعید عمرانی، معاون قضایی دادستان کل کشور نیز حضور داشت.

گفتنی است حاج محمدی در بخشی از این بازید دقایقی در دادگاه متهمان بانکی به ریاست قاضی صلواتی حضور یافت.

انتهای پیام/
حاج‌محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر