کد خبر: 1095849 A

اعضای شورای شهر تهران به کلیات لایحه «اعطای مجوز جهت انعقاد قرارداد احداث و تکمیل پروژه‌های نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب» رای مثبت دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان ارائه گزارش لایحه «اعطای مجوز جهت انعقاد قرارداد احداث و تکمیل پروژه‌های نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب» گفت: شهرداری جهت انعقاد و تکمیل پروژه شهر آفتاب، برای اینکه این مجموعه فعال شود پروژه‌های مختلفی را پیشنهاد کرده است. این نمایشگاه عظیم در جنوب شهر تهران علیرغم اهمیت اما نیمه کاره تحویل شورای پنجم شد به نحوی که قبل از شورای پنجم تنها یک نمایشگاه بزرگ کتاب در آن برگزار شده بود که با بارش باران همان موقع هم برایش مشکلات جدی ایجاد شد. 

او افزود: شهرداری پیشنهاد اجرای پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مختلفی از جمله استفاده از فضاهای تجاری به صورت مشارکتی و کاربری‌های مختلف ارائه شده و قدرالسهم شهرداری زمین و مجوز و پروانه را داده است. 

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: سرمایه گذار بنا است تا این پروژه‌ها را بسازد. از این رو برخی طرح‌ها از جمله طرح مرکز اقامتی هتل شماره ۲ به صورت مشارکتی و دو سالن نمایشگاهی در مجموعه شمالی دیده شده است. محوطه سازی، طرح مرکز اقامتی هتل شماره ۱ به صورت مشارکتی، دو سالن نمایشگاهی، محوطه سازی، طرح مرکز اقامتی هتل آپارتمان به صورت مشارکتی، ۴ سالن نمایشگاهی و دو سالن جنبی و… هم در نظر گرفته شده است. 

فراهانی با اشاره به اینکه مجموعا ۵ بسته پیشنهاد شده بود، افزود: سند جامع سرمایه‌گذاری و مشارکت شهرداری تهران در صورت اولویت دار بودن، بسته به نوع سرمایه‌گذاری بین ۱۵ تا ۴۰٪ درصد تخفیف در آورده شهرداری با توجه به پایین بودن قدرالسهم سرمایه گذار اعمال شود این در شرایطی است که به عنوان مثال جهت همانندسازی قدرالسهم در مرکز تجارت ۲ با قدرالسهم تنها قرارداد مشارکتی منعقد شده در آن مجموعه (مرکز تجارت ۱) پیش بینی شده پانزده درصد تخفیف در آورده شهرداری اعمال شود. بدیهی است در صورت تخصیص تخفیف‌های مختلف به جهت رعایت صرفه و صلاح شهرداری، اعمال این تخفیف‌ها متناسب با اولویت تکمیل طرح‌ها و حجم سرمایه‌گذاری در یک فراخوان عمومی توسط سرمایه گذاران صورت خواهد پذیرفت. 

او در پایان عنوان کرد: امیدواریم با تکمیل پروژه شهر آفتاب جذابیت لازم برای برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در سطح ملی و بین المللی داشته باشد. 

به گزارش ایلنا، اعضای شورای شهر تهران به گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص کلیات لایحه «اعطای مجوز جهت انعقاد قرارداد احداث و تکمیل پروژه‌های نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب» رای مثبت دادند.

 

انتهای پیام/
شهر آفتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر