کد خبر: 1095682 A

رئیس شورای شهر تهران:

رئیس شورای شهر تهران گفت:‌ عدم افزایش تعداد پرسنل شهرداری و شورا و کاهش ۲۰ درصدی آن در دروه پنجم می‌تواند سنت حسنه‌ای باشد که به چابک‌سازی بدنه مدیریت شهری وکاهش هزینه‌های شهر کمک کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در جریان سیصد و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود ضمن تسلیت به خانواده‌های قربانیان سوانح اخیر گفت:‌ ابتدا سوانح جاده‌ای رخ داده در روزهای اخیر را به خانواده‌های قربانیان، بویژه جامعه رسانه‌ای و جامعه فرهنگی کشور تسلیت عرض می‌کنیم، ریشه اکثر این سوانح فرسودگی ناوگان حمل ونقل عمومی کشور وعدم وجود سیستم جایگزین ایمن و راحت می‌باشد.

او ادامه داد: اگر مصوبه سال ۱۳۹۶ شورای اقتصاد برای تامین ۱۹ هزار اتوبوس شهری وبین شهری اجرا شده بود، شاید این عزیزان در کنار خانواده‌های خود بودند. 

هاشمی ابراز امیداری کرد با یکدست شدن مجلس، شورا و دولت در این دوره، نوسازی وتوسعه سیستم حمل ونقل عمومی در شهر و مسیربین شهری تسریع گردد. 

رئیس شورای شهر در ادامه با اشاره به اعلام نتایج انتخابات گفت: با توجه به اعلام نتایج انتخابات شورای شهر تهران، به اعضای راه یافته به شورای ششم نیز تبریک می‌گوییم و برای این دوستان آرزوی موفقیت داریم، انتظار افکار عمومی از منتخبان جدید، حفظ دستاوردها ونقاط مثبت دوره‌های گذشته و پرکردن کمبودها و رفع نقاط ضعف پیشینیان است که این مطالبه درستی است وامیدواریم شورای ششم گام روبه جلویی در مسیر تامین حقوق شهروندان وخدمت بهتر به شهر بردارد. 

او ادامه داد‌: از جمله دستاوردهای شورای پنجم که مطالبه آرا میلیونی شهروندان تهرانی بود می‌توان به کاهش هزینه‌های اداره شهر، شفاف سازی، صیانت از حقوق شهرو حفظ باغات بود که در یک جمله آرامش وانسان محوری را در شهر تهران بهبود بخشیده بود، این دستاوردها می‌تواند با تقویت روند فعالیتهای عمرانی بخصوص در حوزه حمل ونقل عمومی و تجهیز ناوگان اتوبوس و مترو تهران کمبودهای مدیریت شهری را نیز برطرف کند.

هاشمی اضافه کرد‌:‌ عدم افزایش تعداد پرسنل شهرداری و شورا و کاهش ۲۰ درصدی آن در دروه پنجم می‌تواند سنت حسنه‌ای باشد که به چابک‌سازی بدنه مدیریت شهری وکاهش هزینه‌های شهر کمک کند. عمق دادن به شفافیت، پایبندی شهرسازی به چارچوب طرح تفصیلی و جلوگیری از واگذاری تراکم مازاد بر آن و بهینه کردن شناخت وصیانت از باغات در جهت کاهش تبعیض ونارضایتی ذینفعان و افزایش رضایت شهروندان از جمله راهکارهایی در این جهت است. 

او تاکید کرد:‌البته حفظ تکثر در فعالیتهای فرهنگی و خودداری از تمرکز بر مناسبت‌ها وموازی کاری در حوزه فرهنگ نیز مناسب است که مدنظر قرار بگیرد. 

رئیس شورای شهر تهران در پایان گفت:‌انتخابات به پایان رسیده است وبه نظر می‌رسد جناحهای سیاسی باید تعامل و همراهی در افزایش کارآمدی را جایگزین رقابت و حاشیه‌های دوران انتخابات کنند و از تجربیات امروز برای ساختن فردایی بهتر برای شهروندان استفاده گردد.

انتهای پیام/
محسن هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر