کد خبر: 1095468 A

سامانه مشارکت‌های مردمی قوه قضاییه رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد هنری؛ مدیرکل مشارکت های مردمی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ظهر امروز در مراسم رونمایی از سامانه مشارکت‌های مردمی قوه قضاییه گفت: در سند تحول، ماموریت ها به دفتر مشارکت‌های مردمی محول شده است. کارگروه ملی برگزار شد و جلسات متناظر نیز در استانها برگزار شده است.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های سند تحول قضایی راه اندازی سامانه مشارکت‌های مردمی قوه قضاییه است سمن ها و سازمانهای مردمی نیز برای ثبت نام در این سامانه باید به دفاتر قضایی کد ثنا را دریافت کنند و بعد برای ثبت نام در این سامانه اقدام کرده تا از این ظرفیت‌ها بیش از پیش استفاده شود.

مسعودی فر در ادامه این جلسه گفت: اولین اقدام نظامند پایدار و گسترده در خصوص بهره گیری از نهادهای مردمی با همین بخشنامه‌ اتفاق افتاد. 

وی ادامه داد: این دستورالعمل بستر و زمینه را فراهم کرد که نهادهای مردمی در سیاستگذاری، باز اجتماعی مجرمان و بزهکاران ‌و.... مشارکت کنند از همین رو این سامانه راه اندازی شده است.

مسعودی فر خاطرنشان کرد: در بحث فرایند دریافت و رسیدگی به اعلام جرم ها توسط نهادهای مردمی فرایند واحدی نداشتیم و به دنبال این هستیم واحدی الکترونیکی برای اعلام جرم توسط نهادهای مردمی ایجاد کنیم. در حوزه اقتصاد سلامت و ... در اجرای قانون‌۶۶ نهادهای مردمی می توانند از طریق این سامانه اعلام جرم کنند. دبیرخانه راهبردی و کارگروه ملی در این زمینه ایجاد شده است. امیدوارم با توجه به تاکید سند تحول قضایی در این خصوص، روند کار سرعت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۴۰ نهاد مردمی ثبت نام کرده و آماده هستند ارتباط نهایی ایجاد کنند تا ارتباط دو سویه ایجاد شود. امیدوارم اعلام جرایم و گزارشات توسط نهادهای مردمی اولین مرحله از اقدامات ما باشد چون بستر آن نیز فراهم شده است.

 

انتهای پیام/
اقتصاد سلامت قوه قضائیه قوه قضاییه مشارکت های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر