کد خبر: 1095246 A

روند افتتاح ایستگاه‌های شبکه خطوط مترو پایتخت همچنان ادامه دارد و در این راستا ایستگاه شهید رضایی در خط ۶ نسبت به سایر ایستگاه‌های در حال تکمیل، کمترین فاصله زمانی تا موعد افتتاح را دارد.

به گزارش ایلنا،‌ علی امام مدیر عامل شرکت مترو تهران با اعلام این مطلب افزود: در دوره کنونی مدیریت شهری، افتتاح ایستگاه‌های جدید شبکه خطوط مترو از تاریخ ۲۳ تیرماه ۱۳۹۷ آغاز شد و امروز تعداد ایستگاه‌های تکمیل شده در ۴ سال اخیر به ۳۰ ایستگاه رسیده است. علیرغم محدودیت‌های منابع مالی، تلاش اعضای خانواده بزرگ مترو و البته مدیران ارشد شهرداری تهران بر آن است که در ماه‌های باقی مانده از این دوره مدیریت شهری، دو ایستگاه دیگر به بهره‌برداری برسد که اولین آن‌ها به احتمال فراوان ایستگاه شهید رضایی خواهد بود. 

مدیر عامل شرکت راه‌آهن تهران و حومه در ادامه گفت: ایستگاه شهید رضایی سیزدهمین ایستگاهی است که در خط ۶ مترو افتتاح می‌شود و به سبب مجاورت با محدوده خیابان‌های ۱۷ شهریور، منصور و تیردوقلو، مورد استقبال بخش قابل توجهی از شهروندان مناطق ۱۲ و ۱۵ قرار خواهد گرفت. در واقع این ایستگاه در محدوده جنوبی خط ۶ قرار دارد که تا پیش از این ۶ ایستگاه آن وارد مدار بهره‌برداری شده است. 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، امام در پایان گفت: آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه شرقی خط ۴ نیز از جمله برنامه‌های اولویت‌دار شرکت مترو است که امیدواریم در تابستان سال جاری این امر محقق شود و خط ۴ از ایستگاه در حال بهره‌برداری شهید کلاهدوز با طی مسافتی در حدود ۱۱ کیلومتر تا محدوده دانشگاه آزاد اسلامی شعبه تهران شمال در شمال شرق پایتخت توسعه یابد و بهره‌وری آن به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

انتهای پیام/
مترو ایستگاه شهید رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر