کد خبر: 1094908 A

سردار وحید مجید در بازدید از قبل هماهنگ نشده ای از پلیس فتا خراسان رضوی دیدار و نسبت به تبیین سیاست های راهبردی و چشم انداز آتی ماموریت های پلیس فتا مطالبی را در جمع مدیران بیان داشت که رسیدن به نقطه مطلوب را مرهون دانش فنی ، مهارت کاربردی و تلاش های پلیس علمی جوان دانست.

به گزارش ایلنا، رئیس پلیس فتا نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران سردار" وحید مجید "در خجسته زاد روز علی ابن موسی الرضا (ع) شرف حضور در بارگاه منور رضوی پیدا کرد و در حاشیه زیارت شمس الشموس به صورت سرزده روال کاری پلیس فتا خراسان رضوی را از نزدیک مورد بررسی قرار داد و نسبت به تبیین سیاست های راهبردی پلیس فتا مطالبی را در جهت پیشبرد هرچه بهتر اهداف ماموریتی بیان داشت .

در ابتدا حضور سردار در جمع مدیران ، با توجه به همزمانی برگزاری کمیسیون عملیات پلیس فتا استان که به صورت مستمر و دوبار در ماه جهت بررسی آماری و علل وقوع جرم در پلیس فتا خراسان رضوی برگزار می گردد، سردار مجید از نزدیک در جریان عملکرد سه ماهه مرکز استان خراسان رضوی و شهرستانهای تابعه، ادارات مبارزه با جرایم رایانه ای ، تشخیص و پیشگیری از وقوع جرم ، آزمایشگاه ادله فنی و  دیگر ادارات پلیس فتا استان قرار گفت.

سرهنگ جهانشیری رییس پلیس فتا استان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سه ماهه سال جاری و مقایسه آن با مدت مشابه در سال گذشته از افزایش ۲۴ درصدی وقوع جرایم سایبر از ابتدای سال در سطح استان خبر داد که از این مقدار ۵۷ درصد سهم جرایم اقتصادی و ۲۳ درصد نیز سهم جرایم علیه اخلاق و مابقی سایر جرایم می باشد .

گفتنی است در حوزه جرایم اقتصادی ، شیب جرایم به سمت رمز ارزها بوده و در اکثر وقوعات ،عدم آگاهی کافی شهروندان در مواجهه با فرصت های فضای سایبر از جمله مهمترین علل و انگیزه بسیاری از حوادث سایبری محسوب شده همچنین گزارشات دریافتی از شهروندان حاکی از رضایت خاطر شهروندان نسبت به راه اندازی مرکز فوریت های سایبری در استان شده است.

در ادامه سردار وحید مجید با اولویت بر شمردن پیشگیری از وقوع جرم، مهمترین مولفه در پشگیری از وقوع جرایم سایبری را افزایش آگاهی شهروندان  و تلاش و همت جمعی را در رسیدن به این مهم موثر دانست.

وی یادآور شد :هنر کارشناسان پلیس فتا تحلیل تهدید در چشم انداز سه سال آینده و تبدیل آن به فرصت در فضای مجازی می باشد و از کارشناسان درخواست کرد؛ رمیدگی فضای سایبر که نه تنها در کشور ما بلکه در تمام دنیا دغدغه خاطر دولتمردان می باشد  را شناسایی و در جهت حفظ و برقراری امنیت در سطح فضای سایبری از هیچ تلاشی فرو گذار نبوده و با افزایش آگاهی و سرعت بخشیدن در حل و فصل پرونده های متشکله در پلیس فتا موجبات خاطر باری تعالی و شهروندان را مهیا نمایند.

 این مقام ارشد انتظامی به مدیران جمع حاظر تاکید کرد: با اولویت بندی سطوح جرایم و ایجاد اصول مبنایی جرایم خاص سایبری یا جرایم محض سایبری را شناسایی و با پیگیری های علمی و فنی در جهت شناسایی و رفع خلا های قانونی کوشا باشند .

سردار مجید با اشاره به نظام مقابله با حوادث رایانه ای گفت: رسیدگی سریع و آنی به حملات یا حوادث رایانه ای از جمله انتظارات مسئولین از مدیران لایه میانی در جهت حفظ و صیانت از اموال و سرمایه های اجتماعی شهروندان می باشد.

وی با اشاره به چابک سازی ماموریت های محوله از ارجاع ماموریت های غیر مرتبط به مبادی ذیربط خبر داد و افزود: با انجام ماموریت های مختص پلیس فتا به چابک سازی این پلیس توانمد علمی کمک کرده و با افزایش دانش علمی شهروندان علاوه بر سرعت رسیدگی به جرایم از شدت وقوع جرایم سایبری کاسته شود.

رییس پلیس فتا با اشاره به ورود فناوری اطلاعات و تغییر سبک زندگی بویژه هوش مصنوعی ، اینترنت اشیا و غیره که در آینده نزدیک بخش جدانشدنی زندگی بشر خواهد شد  ودر صورت عدم رعایت امنیت و آموزش استفاده صحیح از بستر فناوری؛ مخاطرات جبران ناپذیری را رقم خواهد زد پرداخت و اینده نگری پلیس علمی جوان فتا و نگاه راهبردی به ماموریت های سالهای آینده در خصوص وقوع جرایم سایبری را تخصص و هنر کارشناسان پلیس فتا نامید که با تحلیل تهدیدات از وقوع جرایم پیشگیری نماید.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار مجید در پایان رضایت خداوند را در گرو کار و تلاش در جهت سرعت بخشیدن و رفع موانع در بررسی پرونده های متشکله ذر رسیدگی به امور مراجعین به پلیس فتا یاد کرد و رضایت خاطر خود را از عملکرد مجموعه پلیس فتا استان خراسان رضوی اعلام داشت.

 

انتهای پیام/
سردار وحید مجید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر