کد خبر: 1094396 A

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بهسازی آرامستان های دولاب رابطه تاریخی بین ایرانیان و ادیان مختلف را بهبود می بخشد و هم تاریخ تهران را زنده می کند و هم فضای مناسب و مفرح شهری را ایجاد می کند و خوشحالیم که چنین اقداماتی در این دوره به ثمر رسید.

به گزارش ایلنا، آیین بهره برداری از پروژه‌های مدیریت شهری منطقه ۱۴ و بهسازی میدانگاه و مجموعه آرامستان‌های دولاب با حضور محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران، پیروز حناچی شهردار تهران، زهرا صدر اعظم نوری، محمد سالاری و سید آرش حسینی میلانی از اعضای شورای شهر تهران، سبوه سرکیسیان اقف اعظم ارامنه تهران، مصطفی‌پور شهردار تهران و جمعی از مسئولان و مدیران شهرداری در محل آرامستان‌های ارامنه دولاب برگزار شد. 

محسن هاشمی در این مراسم گفت: من هم به سهم خودم تشکر می‌کنم به ویژه از روحانیون معظم ارامنه و جمعیت آشوری‌های تهران و نیز نمایندگان این عزیزان در مجلس شورای اسلامی و همچنین از آقای سرکیسیان که ما همواره ایام سال نو خدمتشان می‌رسیدیم و امسال توفیق این امر حاصل نشد. 

وی ادامه داد: تشکر ویژه دارم از شهردار تهران و شهردار منطقه ۱۴ که زحمت کشیدند و ۷۰ پروژه را امروز آماده کردند پروژه‌هایی که در زمینه‌های مختلف است. 

هاشمی افزود: این پروژه‌ها، پروژه‌هایی بودند که شورای شهر تهران آن‌ها را به عنوان پروژه‌های اولویت محور و تخحقق‌پذیر مطرح کرد و بعد از آن جزو سیاست‌های شورا به عنوان پروژه‌های محله محور در کنار پروژه‌های فرا منطقه‌ای و شاخص قرار گرفت. این امر حاصل برنامه ریزی دقیق و هماهنگی شورا و کمیسیون‌های تخصصی و شهرداری بوده است. 

محسن هاشمی در ادامه افزود: از همه مدیران شهرداری و نیز همکاران‌مان در کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران نیز تشکر می‌کنم. 

هاشمی با اشاره به بهسازی و بازپیرایی میدانگاه و آرامستان‌های دولاب (آرامستان‌های ارامنه) گفت: چنین اقداماتی رابطه تاریخی بین ایرانیان و ادیان مختلف را بهبود می‌بخشد و هم تاریخ تهران را زنده می‌کند و هم فضای مناسب و مفرح شهری را ایجاد می‌کند و خوشحالیم که چنین اقداماتی در این دوره به ثمر رسید. 

هاشمی گفت: در زمانی که مدیر عامل مترو بودم از منطقه ۱۴ دو خط مترو یکی خط ۴ که از پیروزی می‌گذشت و یکی هم خط ۷ که از جنوب منطقه ۱۴ می‌گذشت عبور می‌کرد، که سبب شد این منطقه دارای ۹ ایستگاه مترو باشد، از آن زمان همیشه نسبت به این منطقه، فضای سبز و آرامستان‌های دولاب بحث بود و حتی بعضی مخالف بازگشایی این آرامستان‌ها بودند اما در نهایت و خوشبختانه همه مسایل به پیش رفت و با هماهنگی شهرداری منطقه و سازمان نوسازی این اتفاق ویژه افتاد و امروز شاهد کار ارزنده هستیم که از نظر ملی و بین المللی اهمیت دارد و جا دارد با توجه به نگاه بین المللی به این مجموعه کاتالوگ آن مجموعه را ترجمه کنیم. نکته دیگر این است که بسیاری از افراد مدفون شده در این آرامستان‌ها وجهه ویژه‌ای دارند. لذا امیدواریم با این اقدام یک هماهنگی تاریخی موثر بین دولی هم صورت گیرد. 

هاشمی افزود: امیدواریم تا پایان دوره پنجم مدیریت شهری دو پلازای دیگر در دو منطقه ۱۰ و ۱۸ نیز به نتیجه برسد. 

هاشمی گفت: امیدواریم این آرامشی را که شورای پنجم به ویژه با حضور آقای حناچی ایجاد کردند، چه در بعد شهرسازی و توقف شهر فروشی و لغو برج باغ‌ها و چه در بحث شفافیت و چه در بعد مسائل پرسنلی و کاهش تعداد نیروهای شهرداری و چه در زمینه‌های ایجاد فضاهای مناسب برای معلولان و مناسب‌سازی شهر ادامه یابد. 

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران هاشمی افزود: در این دوره سعی شد از انجام پروژه‌های هیجان برانگیز و پروژه‌هایی که بدون هدف انجام می‌شود و یا مگا پروژه‌ها پرهیز شود بلکه سعی کردیم با متنانت و کار کارشناسی و مطالعه پروژه‌ها شروع شود.

 

انتهای پیام/
محسن هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر