کد خبر: 1093862 A

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: من به شخصه حداقل نمره ۱۷ به عملکرد اعضا می دهم.

به گزارش ایلنا،  سید ابراهیم امینی در پایان سیصد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص تاریخ شروع به کار شورای ششم گفت: شورای پنجم از اول شهریور سال ۹۶ شروع به کار کرد ولی قانون اصلاحیه شوراها و انتخاب شهرداران  که تصویب شد پیش بینی کرده تا از ۱۴ مرداد هر دوره شروع به کار کند لذا طبق این قانون ۱۳ مرداد ماه پایان دوره پنجم است.

وی در خصوص انتخابات شوراها گفت: شهروندان هر دوره اعضای شورا را انتخاب می کنند و من هم ابتدا به اعضای منتخب تبریک گفتم و امیدوارم در اداره شهر و رفاه شهروندان موفق و موید باشند.

امینی در ادامه و در پاسخ به این سوال که شورای پنجم را چگونه تحویل منتخبان ششم خواهند داد، اظهار داشت: من فکر می کنم ریل گذاری های بسیار خوبی انجام شده  علی رغم مشکلاتی که از نظر منابع مالی با آن مواجه بودیم  و این مشکلات در تاریخ بلدیه بی سابقه بوده نظیر کرونا و تحریم و نیز سیاست هایی که شورای پنجم داشت مانند شهر نفروشی و لغو مصوبه برج باغ که به کاهش درآمد شهرداری منتهی می شد، ولی تلاش هایی شد که جلوی شهر فروشی گرفته شود.

نایب رییس شورای شهر تهران گفت:  بحث شفافیت و پیش بینی سامانه هایی برای اینکه قرادادها و کارهای شهرداری در دسترس عموم باشد، توجه به روح و روان شهر و اینکه صرفا به جنبه فیزیکی شهر توجه نکنیم، توجه به نیاز محلات و محله محوری و اینکه تلاش کنیم رفاه محلات تامین باشد از جمله ریل گذاری های دوره پنجم بوده است که ادامه این راه منجر به استیفای حقوق شهروندان می شود.

امینی در ادامه و در خصوص عملکرد دوره پنجم گفت: من فکر می کنم اعضای شورای شهر با تمام توان تلاش، کار کردند و نمره بسیار بالایی هم می گیرند و من به شخصه حداقل  نمره ۱۷ به عملکرد اعضا می دهم چرا که ما نگذاشتیم به رغم مشکلات فراوان  کوچکترین مشکلی در اداره شهر پیش بیاید و این کار ممتازی بود.

انتهای پیام/
حقوق شورای اسلامی شهر تهران قانون مشکلات اقتصادی انتخابات شوراها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر