کد خبر: 1093299 A

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد:

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اصلاح تبصره (۱) قانون حالت اشتغال گفت: مشمولین این قانون از محل کمک دولت به بنیاد شهید و امور ایثارگران، حقوق و مزایای هم‌طراز نظام هماهنگ تعیین و حداکثر تا پایان تیرماه دریافت خواهند کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از ایثار، سعید اوحدی با اشاره به حضور پرشور مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: بیش از ۳۶۰ رسانه خارجی بمباران تبلیغاتی علیه انتخابات ایران راه انداختند و قصد داشتند یاس و ناامیدی را بین مردم رواج دهند اما حضور پرشور مردم در انتخابات منجر به خلق حماسه‌ای دیگر در پاسداشت ارزش‌های اسلامی و انقلابی ایران شد.

وی با اشاره به اصلاح تبصره (۱) قانون حالت اشتغال گفت: این قانون مربوط به آن دسته از شهدا، جانبازان و آزادگان ازکارافتاده کلی و مفقودالاثری است که مستخدم دولت نبوده و شهید، مفقود، جانباز یا آزاده‌ ازکارافتاده شده‌اند. حدود ۵۰ هزار نفر از عزیزان ایثارگر که مشمول این قانون می‌شوند. با توجه به میزان تحصیلات و تخصص آن‌ها حسب مورد از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران از محل کمک دولت به بنیاد شهید و امور ایثارگران، حقوق و مزایای هم‌طراز نظام هماهنگ دریافت خواهند کرد.

اوحدی ضمن تشکر از سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در سال گذشته بسیاری از معوقات جامعه ایثارگری پرداخت شده است، عنوان کرد: با مساعدت و دستور «آنی» دکتر نوبخت در خصوص مشمولان «قانون حالت اشتغال» این عزیزان تا پایان تیرماه حقوق و مزایای خود را دریافت خواهند کرد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین با اشاره به ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران گفت: بر اساس این ماده حقوق و مزایای پرسنل وظیفه و نیروهای داوطلب غیرشاغل که به‌صورت بسیج مردمی از سوی مراجع ذی‌صلاح مانند نیروی مقاومت بسیج، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش، کمیته امداد امام خمینی (ره)، جهاد سازندگی، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه‌‌های علمیه و جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران به جبهه اعزام و به دلیل حضور در جبهه و یا بر اثر ترور شهید، مفقودالاثر، جانباز ازکارافتاده کلی و آزاده ازکارافتاده کلی شده‌اند، هم‌طراز کادر نیروهای مسلح تعیین و توسط بنیاد پرداخت خواهد شد. خوشبختانه احکام هم‌طرازی توسط ستاد کل نیروهای مسلح صادر و به بنیاد ارسال شده است. فرایند رسیدگی به این احکام با توجه به حجم بالای رکوردهای آن‌که بیش از ۳ میلیون مورد است زمان‌بر خواهد بود اما مطالبات مشمولین که قبلاً طی دو مرحله به‌صورت علی‌الحساب پرداخت شده تا پایان مرداد تسویه و پرداخت شود.

معاون رییس جمهور با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه و مصوباتی در خصوص مسکن ایثارگران گفت: تسهیلات مسکن ایثارگران بیش از ۲۰۰ درصد افزایش داشته و شاهد افزایش وام‌های مسکن در روستاها و شهرها و مراکز استان‌ها بودیم که نشان‌دهنده تحولی  بزرگ در حوزه تصویب تسهیلات مسکن ایثارگران است.

معاون رییس جمهور در انتها با تأکید بر لزوم توجه جدی دولت سیزدهم به جامعه ایثارگری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در هفته‌های پایانی دولت دوازدهم قرار داریم باید با تلاش بیشتر رسالت خود را مبنی بر خدمت به جامعه ایثارگری انجام دهیم. خوشبختانه در ۳ ماه اول سال جاری شاهد اجرای مصوبات و آیین‌نامه‌های لازم از سوی هیئت دولت بودیم که اتفاق بزرگی را در مسیر خدمت به جامعه ایثارگری رغم زد.

انتهای پیام/
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر