کد خبر: 1093222 A

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اعلام کرد؛

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، با اعلام ثبت سفارس کتب درسی پایه‌های اول، هفتم و دهم از ۶ تیرماه، از زمان توزیع کتاب‌های درسی در مدارس، از اواسط شهریور، خبر داد.

به گزارش ایلنا، مطابق تقویم زمانی مندرج در شیوه‌نامه سفارش و توزیع کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰ و اطلاع‌رسانی قبلی از طریق رسانه ملی، پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها و مناطق و پیگیری مدیران مدارس، زمان ثبت سفارش کتاب درسی دانش‌آموزان میان پایه از ۲۰ فروردین ماه تا ۲۲ خردادماه بود و تاکنون حدود ۹۰ درصد دانش آموزان میان پایه (دوره ابتدایی «پایه‌های دوم تا ششم» و دوره اول متوسطه «پایه‌های هفتم و هشتم» و دوره دوم متوسطه «شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش»، پایه‌های یازدهم و دوازدهم سفارش کتاب درسی خود را در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی ثبت کرده‌اند و حدود ۱۰ درصد از آمار کل این دانش آموزان برای ثبت سفارش اقدام نکرده اند.

بر اساس این گزارش، ثبت سفارش کتاب‌های درسی در سامانه تمدید و از یکم تا پنجم تیرماه فعال خواهد بود و دانش آموزانی که به هر دلیل کتاب درسی خود را ثبت نام نکرده‌اند؛ می‌توانند اقدام کنند.

بر این اساس، پس از پایان مهلت تمدید ثبت نام میان پایه‌ها، بلافاصله دانش‌آموزان ورودی پایه‌های اول، هفتم و دهم می‌توانند از تاریخ ۶ خردادماه ۱۴۰۰، پس از ثبت نام در مدرسه با مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی irtextbook. ir، سفارش کتاب درسی خود را ثبت کنند.

در این گزارش آمده است؛ بعد از آن که ثبت نام‌های دانش آموزان انجام شد؛ درمهرماه ثبت سفارش تک جلدی کتاب‌ها آغاز می‌شود تا علاقمندان و فرهنگیان بتوانند از این طریق، کتاب‌های مورد نظرشان را سفارش دهند.

شایان ذکر است؛ از اواسط شهریورماه فرایند توزیع کتاب‌ها از استان به مدارس صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/
اداره کل آموزش و پرورش استان تقویم رسانه ملی وزارت آموزش و پرورش برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر