کد خبر: 1093103 A

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر اینکه برای نعمت مجهول و پنهان امنیت نمی توان قیمتی تعیین کرد، گفت: امنیت پایدار در ایران اسلامی به طور مستمر جاری و ساری است.

به گزارش ایلنا، سردار "مهدی معصوم بیگی" در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با تبریک پیروزی مردم در انتخابات ۲۸ خرداد اظهار داشت: به فضل خداوند متعال و تلاش مجموعه همکارانم در سراسر کشور، مردم عزیز توانستند در بستر امنیت در آزمون انتخابات شرکت کنند و پیروز میدان باشند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه امنیت زیربنای توسعه، رشد و تعالی در کشور است، افزود: علیرغم اینکه کشور ما در یک منطقه پرحادثه واقع شده است و معاندان و استکبار جهانی همیشه در صدد القاء نا امنی در فضای حقیقی و مجازی هستند با این وصف کشور ما به لطف حضرت حق، رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز "مدظله العالی"، ایثارگری شهدای والامقام، مجاهدت‌های آشکار و پنهان مسئولان امنیت ساز به ویژه نیروی انتظامی مقتدر که پرچمدار نظم و امنیت عمومی است، امنیت در جای جای ایران اسلامی جاری و ساری است.

سردار معصوم بیگی با تاکید بر اینکه "امنیت پایدار" درکشور به طور مستمر جاری و ساری است و نمی توان برای آن قیمتی تعیین کرد، ادامه داد: هر چند نعمت امنیت در ایران به دلیل در دسترس بودن، دغدغه اصلی و عمومی نمی باشد لکن مردم ما قدردان این نعمت که توسط امنیت سازان بی سنگر در نیروی انتظامی تامین می شود، هستند از این رو امنیت خط قرمز نیروی انتظامی است و با مخلان امنیت قاطعانه برخورد می شود.

 رئیس پلیس پیشگیری ناجا به نقش یگان حفاظت از میراث فرهنگی پلیس پیشگیری در حراست و صیانت از هویت ملی مردم و کشور اشاره کرد و اظهار داشت: یگان حفاظت در مجموعه وزارت میراث فرهنگی سرمایه ای ارزشمند در راستای تامین امنیت ارزش ها و ثروت ملی کهن مرز و بوم ایران است و به دلیل اهمیت آن همیشه از حمایت و پشتیبانی نیروی انتظامی و یگان های انتظامی در جلوگیری وقوع جرایم این حوزه و مقابله با غارتگران میراث فرهنگی برخوردار است.

وی با قدردانی از عملکرد موثر و ارزشمند سردار "امیر رحمت الهی" در مدت پنج سال فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی تصریح کرد: کارنامه عملکرد سردار رحمت الهی در تامین امنیت میراث ماندگار کشور، تاسیس اداره مشارکت های مردمی، هویت بخشی به میراث بان‌های افتخاری، به کارگیری اقتدار نرم و سخت در مدیریت امور، تولید و راه اندازی اپلیکیشن میراث بان، مقابله با جرایم میراث فرهنگی در فضای مجازی، تامین امنیت ابنیه ها، موزه ها، مراکز فرهنگی و تاریخی در گستره پهناور کشور، کشف هزاران شی تاریخی قاچاق، دستگیری قاچاقچیان میراث فرهنگی، ارتقاء توان دانشی و مهارتی کارکنان یگان حفاظت، استفاده از ظرفیت پنهان و خاموش قوانین و مقررات موجود و بهره گیری از فناوری های نوین قابل تقدیر است.  

سردار معصوم بیگی با معرفی سردار "حسن مهری" به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: وی از فرماندهان خوشنام، با تجربه، دارای سوابق روشن و شناخته شده و قبل از این سمت، فرماندهی پلیس فرودگاه های کشور را عهده دار بوده است.

تحول در حفظ هویت تاریخی مردم

در این مراسم دکتر "علی اصغر مونسان"؛ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور به ایراد سخن پرداخت و اظهار داشت: یکی از مولفه‌های امنیت ملی در ایران اسلامی برخورداری از پیشینه تاریخی پر افتخار است لذا همگان وظیفه داریم تا از این میراث ارزشمند که متعلق به نسل گذشته، حال و آینده است با ایمان و باور قلبی حراست کنیم.

این مقام مسئول افزود: میراث ما موجب وحدت و همدلی اقوام و تک تک افراد جامعه می شود از این رو دارای اهمیت است.

مونسان از اهتمام نیروی انتظامی به راه اندازی یگان های حفاظت در سازمان های دولتی و پشتیبانی همه جانبه از ماموریت های یگان حفاظت میراث فرهنگی قدردانی کرد و گفت: با تلاش های نیروی انتظامی شاهد تحولی عظیم در حفظ هویت تاریخی مردم و کشور خصوصا در دوران مدیریت سردار رحمت الهی در یگان حفاظت بودیم.

وی با قدردانی ویژه از تلاش های ارزشمند سردار رحمت الهی ادامه داد: انصافا سردار رحمت الهی فرمانده و مدیری لایق، مقتدر، با اخلاق، کاربلد و خیر خواه بود که در دوران مدیریت ایشان شاهد رویکردهای جدید و رو به تعالی در نظم و انضباط و ارتقاء انگیزه خدمتی کارکنان بودیم و به‌دلیل اعمال سبک مدیریتی خاص و منحصر بفرد، وزارت میراث فرهنگی را در امر مقابله با جرایم و حفظ هویت تاریخی صاحب سرمایه های ارزشمند کرده است.  

مونسان با بیان اینکه سردار "حسن مهری" نیز از فرماندهان لایق و خوش فکر نیروی انتظامی است که سکان هدایت یگان حفاظت را برای یک دوره سه ساله عهده دار می شود، خاطرنشان کرد: قدردان توجه و حمایت نیروی انتظامی و پلیس پیشگیری ناجا در معرفی مدیران با تجربه به حوزه ماموریتی این وزارتخانه هستیم.

گفتنی است؛ این مراسم همزمان در ۱۸ استان کشور به صورت برخط و با مشارکت سایر فرماندهان یگان های حفاظت از میراث فرهنگی برگزار شد.

انتهای پیام/
رئیس پلیس پیشگیری ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر