کد خبر: 1091161 A

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر از ورود چهارمین محموله واکسن کرونا به کشور از سوی این جمعیت خبر داد و گفت: یک‌ میلیون دوز دیگر نیز تا اوایل هفته آینده وارد کشور می شود.

 «علیرضا عسکری»، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، گفت: صبح امروز یک میلیون دوز از محموله دو میلیون دوز واکسن خریداری شده از سوی هلال احمر، وارد کشور شد و این محموله جهت توزیع به وزارت بهداشت تحویل داده می شود.

وی ادامه داد:  یک‌ میلیون دوز دیگر این محموله نیز تا هفته آینده وارد کشور می شود.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر تصریح کرد: این محموله واکسن، چهارمین محموله‌ای بود که از سوی جمعیت هلال احمر وارد کشور شد، پیش از این نیز سه محموله دیگر که مجموعا شامل سه میلیون و ۴۰۰ هزار دوز بود، وارد کشور شده بود.

وی تاکید کرد: صبح امروز نیز یک میلیون دوز واکسن دیگر وارد کشور شد.

به گزارش ایلنا، طی چند هفته گذشته امکان ورود واکسن به کشور وجود نداشت، در این مدت تنها ۱۰۰ هزار دُز واکسن اسپوتنیک-وی توسط وزارت بهداشت که متولی تامین واکسن است وارد کشور شده بود. همچنین محموله دو میلیون دُز واکسن کرونا بزرگترین محموله ای است که از طریق هلال احمر خریداری شده؛ بخشی از این محموله امروز صبح وارد کشور شده و بخش دیگر نیز هفته آینده وارد خواهد شد. 

انتهای پیام/
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر